Rozvoj spolupráce s Gruzínskom

3. – 7. septembra 2019 absolvoval prípravnú navštevu na Grigol Robakidze University prof. RNDr. Alexander Sirotkin, DrSc., z Fakulty prírodných vied UKF. Prof. RNDr. Alexander Sirotkin, DrSc., sa stretol sa s rektorom Mamukom Tavkhelidzem, s ktorým sa zhodli na príncípoch a rozvoji medzinárodnej spolupráce, nutnosti výmeny poznatkov a vzájomné prehlbovanie výmenných pobytov študentov našich univerzít.
prof. Sirotkin
Okrem iného bol profesor Sirotkin pozvaný na 9th EURASIAN MULTIDISCIPLINARY FORUM, ktoré sa tento rok konalo v Batumi v spolupráci s European Scientific Institute. Zastúpenie tu mali univerzity z USA, Turecka, Gruzínska a Lotyšska. Predstavitelia Univerzity v Daugavpilsu (Lotyšsko), Pamukkale University (Turecko), Grigol Robakidze University (Gruzínsko) a Tbilisi State Medical University (Gruzínsko) vyjadrili záujem o spolupráce s UKF v rámci Erazmus + programu.
Grigol Robakidze University
Grigol Robakidze University 2
Text: prof. RNDr. Alexander Sirotkin, DrSc., FPV – Katedra zoológie a antropológie
Foto: archív A. S.