Ohrid ponúka množstvo možností

Prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD., sa počas svojej návštevy v Severnom Macedónsku stretla s predstaviteľmi Univerzity St. Klimenta Ohridskeho v Bitole – rektorom prof. Sashom Korunovskim, PhD., a dekanom Cvetkom Andreskim, PhD., v krásnom prostredí Ohridu. S predstaviteľmi univerzity rokovali o vzájomnej spolupráci oboch univerzít najmä v rámci projektu Erasmus+. Otvorili sa možnosti Erasmus stáže a využitia praxe pre študentov UKF v unikátnom prostredí Ohridského jazera, napríklad pre študentov histórie, archeológie, etnológie, geografie a ďaľších príbuzných odborov kultúry a turizmu.
Prof. Korunovski zoznámil prorektorku Dr. Martinu Pavlíkovú s pani Dr. Rachel S. Levy Drammerovou z Bar Ilan University, Ramat Gan (Izrael). Dr. Drammer prejavila záujem o spoluprácu s UKF najmä v oblasti prírodných vied, konkrétne v oblasti biológie.
Ohrid 2
Prorektorka Dr. Martina Pavlíková navštívila aj University of Information Science and Technology v Ohride, kde prijala pozvanie na Oddelenie pre medzinárodné vzťahy tamojšej univerzity a rokovala o možnosti medzinárodnej spolupráce oboch univerzít v rámci projektu Erasmus+. Týmto pracovným stretnutím sa otvoril priestor pre stáže a štúdium v anglickom jazyku pre študentov informačných technológií a masmediálnej komunikácie.
Rovnako sa ďalšie možnosti medzinárodnej spolupráce otvorili pri stretnutí s rektorom The University of Audiovisual Arts, s prof. Jordanom Plevnesom, ktorý privítal prorektorku v sídle univerzity spolu s profesorom Dr. Atanasom Kozarevom. Rektor Plevnes, ktorý spolupracuje s Divadlom Andreja Bagara v Nitre, navrhol spoluprácu pre Katedru kulturológie FF UKF. Rektor Plevnes prislúbil návštevu UKF v mesiaci október, pri príležitosti 60. výročia vzniku UKF.
Stretnutia s predstaviteľmi univerzít priniesli nové spektrum možností medzinárodnej spolupráce.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF
Foto: archív M. P.