Poradenstvo pre rusky hovoriacich študentov

V súvislosti s rastúcim počtom študentov zo zahraničia, predovšetkým z Ukrajiny, Ruskej federácie a iných krajín, ktoré komunikujú v ruskom jazyku, ponúka Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre študentom možnosť využitia poradenských služieb pri riešení otázok týkajúcich sa pobytu na území Slovenskej republiky, študijných záležitostí, orientácie v mestských, krajských a štátnych inštitúciách na území mesta Nitra. V neposlednom rade ide o pomoc usmerniť ich zapojenie sa do kultúrneho a spoločenského života univerzity a mesta.
Odteraz je všetkým zahraničným študentom, ktorí komunikujú v ruskom jazyku, k dispozícii poradca Mgr. Pavol Vakoš na Oddelení pre medzinárodné vzťahy Rektorátu UKF na Tr. A. Hlinku 1 (hlavná budova univerzity), ktorému môžu prostredníctvom elektronickej pošty, telefonicky alebo osobne adresovať svoje otázky a požiadavky. Na komunikáciu je možné použiť aj Viber, Whatsapp alebo Messenger.
P. Vakoš poradca
Mgr. Pavol Vakoš – poradca pre rusky hovoriacich študentov