Čaká nás filmový festival Agrofilm 2019

V dňoch 30. septembra – 5. októbra 2019 sa uskutoční 35. ročník medzinárodného filmového festivalu Agrofilm 2019. Ide o súťažnú prehliadku filmových dokumentov s tematikou poľnohospodárstva, potravinárstva, ochrany prírodných zdrojov a života na vidieku. Hlavným organizátorom je Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Nitra – Výskumný ústav živočíšnej výroby v Lužiankach. Cieľom festivalu je informovať laickú i odbornú verejnosť o najnovších poznatkoch vedy a výskumu v oblastiach, ktoré ovplyvňujú kvalitu života a naše zdravie. Do súťaže bolo prihlásených 102 filmov z 28 krajín sveta, pričom medzinárodná porota ohodnotí 42 súťažných filmov. Ambasádorom festivalu je športová osobnosť Matej Tóth.
Naša univerzita je už tradičným partnerom Agrofilmu spolu s ďalšími univerzitami: SPU v Nitre, TU vo Zvolene, UVLF v Košiciach a UK (PrF v Bratislave a LF v Martine). Fakulta prírodných vied UKF organizuje v dňoch 1. – 3. októbra 2019 premietanie vybraných filmov na pôde našej univerzity. Každý premietací deň je tematicky orientovaný na vybranú problematiku (ekológia, geografia, biológia) a začína úvodnou odbornou prednáškou našich kolegov a spolupracovníkov.
Na premietanie filmov srdečne pozývame nielen študentov a pedagógov našej univerzity, ale aj študentov stredných škôl a všetkých záujemcov o uvedenú problematiku.
Text: prof. RNDr. Mária Bauerová, PhD. – prorektorka pre vedeckovýskumnú činnosť UKF, prof. RNDr. Radoslav Omelka, PhD. – prodekan pre vedeckovýskumnú činnosť FPV