Rektora UKF navštívila veľvyslankyňa Čile

23. septembra 2019 navštívila rektora UKF prof. RNDr. Libora Vozára, CSc., mimoriadna a splnomocnená veľvyslankyňa Čilskej republiky J. E. Gloria Navarrete. Počas pracovného stretnutia rektor UKF informoval pani veľvyslankyňu o štruktúre univerzity a predstavil históriu našej alma mater a jednotlivé študijné programy. Pani veľvyslankyňa bola oboznámená s aktivitami UKF v Čile, ktoré sa úspešne rozvíjajú aj vďaka programu Erasmus. UKF má v súčasnosti podpísanú dohodu o bilaterálnej spolupráci s University of Santiago de Chile a s Universidad Técnica Federico Santa María v oblasti humanitných a prírodných vied.
J. E. Gloria Navarrete Pinto ponúkla pomoc ambasády pri rozvíjaní medzinárodných aktivít UKF v Čile. Jedným z prvých konkrétnych výsledkov medzinárodnej spolupráce medzi Ambasádou Čilskej republiky a UKF – v spolupráci s mestom Nitra – bolo zorganizovanie kultúrneho podujatia vo forme vystúpenia čilského hudobného telesa „Las Cuatro Estaciones“ v nitrianskej Synagóge. J. E. Gloria Navarette navrhla možnosť realizovať unikátny koncert čilského sláčikového kvarteta v Nitre počas návštevy prorektorky pre medzinárodné vzťahy Dr. Martiny Pavlíkovej na ambasáde Čile vo Viedni.
návšteva čilskej veľvyslankyne
Na pracovnom stretnutí s rektorom UKF bola prítomná prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD., a vedúca Oddelenia pre medzinárodné vzťahy Ing. Silvia Hrozenská, PhD. Pani veľvyslankyňu sprevádzala kolegyňa z ambasády, radkyňa, pani Ximena Verdugo.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií