Výstava približuje udalosti roku 1989

Ďalšou zo série tematických výstav, inštalovaných na pôde Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF, je výstava pod názvom Spájanie Európy. Inicioval ju Ústav stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ UKF v zastúpení Dr. Milana Jozeka a Poľský inštitút v Bratislave v zastúpení pána riaditeľa Jacka Gajewského.
výstava FSŠ
Ťažiská výstavy sú nasmerované na obdobie veľkých politicko-spoločenských zmien v strednej Európe v roku 1989. Návštevník výstavy má možnosť pripomenúť si emotívne chvíle doby a kľúčové sekvencie politicko-spoločenského vývoja v strednej Európe v roku 1989, resp. súvislosti s tým spojené. Takými sú napr. strata štátnosti a sovietizácia Poľska, extrémna deštrukcia stredoeurópskeho priestoru, osobnosť Karola Wojtylu v procese ozdravovania Poľska, smerovanie k nastoleniu občianskych slobôd v strednej Európe, pád železnej opony – formálna porážka komunistickej diktatúry v strednej Európe.
Výstava je situovaná vo vestibule Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF a potrvá približne do konca novembra.
výstava FSŠ 2
Text a foto: PaedDr. Milan Jozek, PhD., FSŠ – Ústav stredoeurópskych jazykov a kultúr