Pridajte sa k oslavám 60. výročia UKF

Onedlho oslávi naša univerzita 60. výročie vysokoškolského vzdelávania. Za šesť desaťročí sa z pôvodného Pedagogického inštitútu, ktorého úlohou bolo pripravovať učiteľov pre základné a neskôr stredné školy, pretransformovala až na Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre, šiestu najväčšiu univerzitu na Slovensku, ktorá v rámci piatich fakúlt ponúka rozsiahlu ponuku študijných programov na bakalárskom, magisterskom a doktorandskom stupni štúdia. Univerzitu, ktorá je modernou vzdelávacou, vedeckou a umeleckou inštitúciou a ktorá nesie meno významnej osobnosti v histórii Nitry i Slovenska – Konštantína Filozofa. Univerzitu, ktorej poslaním je rozvíjať harmonickú osobnosť, vedomosti, múdrosť, dobro a tvorivosť v človeku a prispievať k rozvoju vzdelanosti, vedy, kultúry a zdravia. V neposlednom rade ide o univerzitu, ktorá sa zameriava na prácu so študentmi a za jednu zo svojich hlavných činností považuje výskum.
letoUKF
Letný pohľad na UKF.
V uplynulých šiestich dekádach získali na našej univerzite vysokoškolské vzdelanie desaťtisíce absolventov, zorganizovalo sa nespočetné množstvo konferencií, seminárov, ale aj kultúrno-spoločenských či športových podujatí. Na výučbe, fungovaní univerzity a organizácii podujatí sa podieľali tisíce pedagógov, zamestnancov, študentov.
Oslavy 60. výročia sa uskutočnia 16. a 17. októbra 2019. V stredu 16. októbra o 17.00 h ich otvorí slávnostná svätá omša Veni Sancte v Bazilike sv. Emeráma. Nasledujúci deň o 10.00 h si 60 rokov vzdelávania na našej alma mater pripomenieme slávnostným zasadnutím Akademickej obce v Aule UKF (Tr. A. Hlinku 1), po ktorom bude o 12.00 h nasledovať recepcia a o 14.00 h stretnutie s prvými absolventmi Pedagogického inštitútu v Nitre v ŠD Nitra (B. Slančíkovej 1). Oslavy uzavrie slávnostný koncert Katedry hudby Pedagogickej fakulty UKF, ktorý sa bude konať od 17.00 h v koncertnej sále Župného domu NSK (Župné námestie 3). V prípade záujmu si pozrite kompletný program s časovým harmonogramom aj vo formáte pdf.
Budeme radi, ak sa pripojíte k oslavám a pripomeniete si s nami obdobie od vzniku našej univerzity po jej dnešnú podobu. Veď aj vďaka týmto udalostiam a skúsenostiam môžeme UKF neustále inovovať a posúvať k lepšiemu.
logo 60 UKF Raster color
Slávnostné logo od PhDr. Juraja Gejdoša, ktoré vzniklo pri príležitosti 60. výročia.
Text: Kancelária rektora
Foto: Lubo Balko