Nový docent Fakulty prírodných vied

27. septembra 2019 na slávnostnej promócii Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici odovzdala prorektorka doc. PhDr. Katarína Chovancová, PhD., v mene rektora univerzity doc. Ing. Vladimíra Hiadlovského, PhD., menovací dekrét novému docentovi Ing. Milanovi Fiľovi, PhD., pracovníkovi Ústavu ekonomiky a manažmentu Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, ktorý 29. novembra 2018 obhájil habilitačnú prácu pod názvom Hodnotenie podnikateľského prostredia s akcentom na začínajúce podnikateľské subjekty v SR. Vedecká rada Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici na svojom zasadnutí 29. novembra 2018 v tajnom hlasovaní rozhodla udeliť menovanému vedecko-pedagogický titul docent v študijnom odbore ekonomika a manažment podniku.
Slávnostný akt sa uskutočnil za prítomnosti doc. Ing. Petra Krištofíka, Ph.D., dekana Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, prof. Ing. Emílie Zimkovej, PhD., prodekanky pre vedeckovýskumnú činnosť, Ing. Márie Kanderovej, PhD., prodekanky pre pedagogickú činnosť a Ing. Barbory Mazúrovej, PhD. predsedníčky Akademického senátu Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
Text: doc. Ing. Milan Fiľa, PhD., FPV – Ústav ekonomiky a manažmentu
Foto: Ing. Matej Žofaj, UMB v Banskej Bystrici