Bilaterálna zmluva s Granadskou univerzitou

9. októbra 2019 rektor UKF prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., podpísal bilaterálnu zmluvu o spolupráci s prestížnou Granadskou univerzitou (zal. 1531). Zmluva je výsledkom pracovnej návštevy prorektorky pre medzinárodné vzťahy Dr. Martiny Pavlíkovej na Granadskej univerzite (UGR) v júli 2019, pri ktorej sa stretla s pani Irene Pedreira Romero, vedúcou zahraničných vzťahov UGR a oboznámila ju s dlhoročnou spoluprácou pracovníkov UKF prof. R. Králika, prof. C. Diatku a doc. P. Kondrlu s pracovníkom UGR Prof. José García Martinom. Výsledkom ich vzájomnej spolupráce je publikovanie niekoľkých monografií na tému Kierkegaard, vydaných na prestížnej Torontskej univerzite pod vedením prof. A. H. Khana v edícii Acta Kierkegaardiana, spoločné štúdie v databázovanom časopise (Xlinguae), prednášky na univerzitách v Granade a Nitre. Spolupráca sa prehĺbila aj s katedrou sociológie, najmä s vedúcou katedry Prof. Maria Dolores Martin-Lagos a pani prof. Dr. Monica Ortiz.
bilatralna zmluva granada 1
Prorektorka Pavlíková oboznámila kolegov v Granade so začínajúcimi aktivitami prof. J. Zozuľaka a jeho spoluprácou s prof. Mailou García Amoros a prof. Panagiotou Papadopoulou (UGR, Centre of Byzantine, Modern Greek and Cypriot Studies).
Poďakovanie za podporu pri rozvoji spolupráce patrí konzulke Dánskeho kráľovstva v Španielsku pani Annette Sahlertz, prof. Z. Gadušovej za významné ocenenie prof. J. G. Martina, ako aj za finančnú podporu aktivít spolupráce s UGR prof. C. Diatkom, CSc.
bilateralna zmluva granada 2  bilateralna zmluva granada 3
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF