Rektor UKF prijal chargé d'affaires Grécka

7. októbra 2019 rektor UKF prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., prijal chargé d'affaires a. i. ambasády Helénskej Republiky na Slovensku so sídlom v Bratislave, pána Nikolaosa L. Fouyasa. Pán Fouyas počas pracovného stretnutia informoval rektora UKF o medzinárodnej spolupráci Grécka s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre a o akademických aktivitách profesora Jána Zozuľáka (Filozofická fakulta UKF) v oblasti byzantskej filozofie.
UKF mala v minulosti podpísanú bilaterálnu zmluvu s Aristotle University of Thessaloniki. Akademická spolupráca bola aktívna predovšetkým v oblasti fyziky a filozofie. Obaja predstavitelia inštitúcií vyjadrili úprimné prianie, aby bilaterálna dohoda o medzinárodnej spolupráci bola obnovená.
Počas pracovného stretnutia sa obaja predstavitelia inštitúcií dohodli na vzájomnej snahe pokračovať v rozvíjaní medzinárodnej spolupráce medzi UKF a akademickými inštitúciami v Grécku.
grecky charge daffaires
Text a foto: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF