Podpis bilaterálnej dohody s poľskou univerzitou

8. októbra 2019 rektora UKF prof. RNDr. Libora Vozára navštívila rektorka prof. Dr. Elžbieta Skorupska-Raczyňska, ktorá je hlavnou predstaviteľkou Akademie im. Jakuba z Paradyža so sídlom v meste Gorzow Wielkopolski. Pani rektorka informovala rektora UKF o vzdelávacom systéme v Poľsku a predstavila študijné odbory Akademie im. Jakuba z Paradyža.
V rámci pracovného stretnutia obaja rektori diskutovali o možnostiach prehĺbenia medzinárodnej spolupráce v akademickej oblasti vo forme organizácie medzinárodných konferencií, workshopov, spoločných vedeckých publikácií a v neposlednom rade v rámci projektu Erasmus+. UKF má aktívnu spoluprácu s touto poľskou inštitúciou v oblasti humanitných vied a filozofie.
rektorka Akademie im. Jakuba z Paradyza PL
Nakoľko UKF a Akademia im. Jakuba z Paradyža majú viacero spoločných študijných programov, otvorila sa možnosť spolupráce v rámci programu Erasmus+, a to vo forme výmenných pobytov študentov a pedagógov, napríklad v oblasti masmediálnej komunikácie, pedagogiky, fyziky, turizmu a cudzích jazykov. V prípade záujmu môžu študenti UKF absolvovať 2-týždenný kurz poľského jazyka.
Na záver pracovného stretnutia predstavitelia oboch inštitúcií podpísali bilaterálnu dohodu o medzinárodnej akademickej spolupráci – Memorandum of Understanding. Na pracovnom stretnutí bola prítomná aj prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková a vedúca Oddelenia pre medzinárodné vzťahy Ing. Silvia Hrozenská, PhD. Pani rektorku sprevádzala jej kolegyňa, Dr. Halina Uchto, ktorá pôsobí na zahraničnom oddelení partnerskej inštitúcie v Poľsku ako Erasmus koordinátor.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií