Úspešné prednáškové turné naprieč Mexikom

Pracovník Katedry pedagogickej a školskej psychológie PF UKF PhDr. Robert Krause, PhD., sa v dňoch 29. septembra – 12. októbra 2019 zúčastnil na pozvanie Medzinárodného centra výskumu a vzdelávania Living Montessori prednáškového turné „Educar para un mundo nuevo“ ako hlavný rečník po mnohých mestách naprieč celým Mexikom. Najväčšie konferencie sa uskutočnili v mestách Monterrey, Chihuahua a Tijuana. Cieľovou skupinou, ktorej boli prednášky určené, boli učitelia materských, základných a stredných škôl, ale aj vychovávatelia, študenti učiteľstva a rodičia detí.
Obsah prednášok bol centrovaný na 3 hlavné témy reflektujúce prácu s deťmi v predškolskom a školskom veku, a to najmä z pohľadu neuropsychológie:
  • Spoznaj seba a spoznáš svoje deti,
  • Pomôž sebe a pomôžeš svojim deťom,
  • Zmeň seba a zmeníš svoje deti.
Okrem realizovaných prednášok kolega navštívil aj 9 materských škôl, zameraných na výučbu s využitím Montessori metódy, a viacero stredných škôl, na ktorých sa rozprával so študentmi o možnosti využitia neuropsychologických metód v praxi učiteľa.
Krause Mexiko4
Okrem osobného a profesionálneho obohatenia nášho kolegu môžeme konštatovať aj prínos jeho prednáškového pobytu pre rozvoj medzinárodnej spolupráce katedry. Cenným je oslovenie kolegu s ponukou garantovať celosvetový neuropsychologický výskum detí v predškolskom veku v spojitosti s Montessori metódou vzdelávania. Vzhľadom na to, že absolvoval množstvo rozhovorov pre mexické médiá, zviditeľnil aj našu alma mater v tejto od nás na mape vzdialenej krajine.
Veríme, že tento úspech kolegu prinesie veľa ďalších cenných impulzov pre rozvoj výskumu na katedre, prehĺbenie kooperácie s Medzinárodným centrom výskumu a vzdelávania Living Montessori a pozitívny ohlas UKF v zahraničí.
Text: doc. PaedDr. Marcela Verešová, PhD., a PhDr. Robert Krause, PhD., PF – Katedra pedagogickej a školskej psychológie
Foto: archív R. K.