Stretnite sa s nami na veľtrhoch vzdelávania

Jedným z populárnych spôsobov, akým môže univerzita dať o sebe vedieť, je účasť na veľtrhoch vzdelávania. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa aj tento rok prezentovala už na viacerých podujatiach, ďalšie ju ešte len čakajú. Jedným z nich bol nitriansky Gaudeamus®.
Tento európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania sa konal v priestoroch výstaviska Agrokomplex v dňoch 5. až 6. novembra 2019 a záštitu nad ním prevzali viacerí verejní činitelia, medzi nimi aj rektor UKF prof. RNDr. Libor Vozár, CSc. Okrem neho sa slávnostného otvorenia zúčastnili aj zástupcovia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Veľvyslanectva Českej Republiky na Slovensku, Nitrianskeho samosprávneho kraja a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.
Informácie z prvej ruky pomôžu s výberom budúceho štúdia
Ako povedal rektor UKF L. Vozár, v súčasnosti sa veľa rozpráva o kvalite vysokých škôl: „Vysokoškolské vzdelávanie je cesta k lepšiemu životu, k lepšiemu platu, k výberu lepšieho povolania. Osemnásťroční ľudia stoja na prahu týchto rozhodnutí, pretože výberom vysokej školy, výberom študijného zamerania a výberom študijného programu si vlastne predurčujú svoju životnú kariéru. Myslím si, že je veľmi dobré, keď mladí ľudia majú možnosť získať informáciu o vysokej škole takpovediac z prvej ruky.“
gaudeamus nitra
Organizátori sa na veľtrhu Gaudeamus vždy snažia vytvoriť kvalitné prostredie pre návštevníkov, aby ich rozhodnutia a výber budúceho štúdia boli naozaj fundované. Naša univerzita sa prezentovala expozíciou všetkých piatich fakúlt. Ich zástupcovia informovali v univerzitnom stánku potencionálnych študentov, výchovných a kariérnych poradcov, pedagógov, ale i ostatných návštevníkov o možnostiach štúdia na našej univerzite, podmienkach prijatia na štúdium, jazykovom vzdelávaní, štipendiách a odpovedali na množstvo otázok, týkajúcich sa života na univerzite, ale i možností uplatnenia na trhu práce.
Univerzita reaguje na potreby praxe
Veľtrh Gaudeamus je výnimočný predovšetkým širokou ponukou sprievodných programov, informačných zdrojov a poradenstva, ktoré môžu študenti pri voľbe vysokej školy využiť. Najvýznamnejším sprievodným programom boli tento rok prednášky vystavujúcich škôl, ktorých nosnými témami boli podmienky prijímacieho konania a štúdia v školskom roku 2019/2020 aj informácie zo zákulisia štúdia priamo od študentov a absolventov vysokých škôl. Naša univerzita túto príležitosť naplno využila – komplexné informácie o Univerzite Konštantína Filozofa prítomným študentom poskytla prorektorka pre vzdelávanie doc. PaedDr. Jana Duchovičová, PhD.
gaudeamus nitra2
„Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre je víťazom Národnej ceny za kvalitu, preto sú naše aktivity i naďalej nasmerované na udržanie vysokej úrovne poskytovaného vzdelávania vo všetkých stupňoch a formách,“ informovala nás prorektorka J. Duchovičová. „Keďže UKF vznikla z Pedagogickej fakulty, máme veľmi silnú tradíciu v príprave učiteľov a ponúkame absolútne voľnú kombináciu učiteľských študijných programov. Samozrejme, reagujeme na potreby praxe – k tradičným atraktívnym študijným programom preto pribudli alebo v krátkej dobe pribudnú napríklad programy hudba a zvukový dizajn, manažment vzdelávania a verejnej správy, pamiatková starostlivosť a kultúrne dedičstvo či špeciálna pedagogika a pedagogika osôb s poruchami učenia (od budúceho roku aj magisterský stupeň štúdia).“
A kde nás ešte môžete stretnúť?
Veľtrhom Gaudeamus turné propagácie štúdia na UKF ešte neskončilo. Pozývame vás porozprávať sa s nami v týchto mestách:
  • Veľtrh vysokých škôl, Michalovce – 28. 11. 2019
  • PROEDUCO, Košice – 4. – 5. 12. 2019