Vedecké podujatia na Pedagogickej fakulte

V rámci Týždňa vedy a techniky sa na Katedre techniky a informačných technológií Pedagogickej fakulty UKF uskutočnil workshop na tému Elektropneumatické systémy a ich využitie v učiteľskej praxi. V rámci tohto podujatia doc. PaedDr. Gabriel Bánesz, PhD., odprezentoval výsledky z riešenia projektu KEGA č. 011UKF-4/2017 „Vzdialené laboratóriá v dištančných formách vzdelávania“. Študenti a pedagógovia boli oboznámení s možnosťami využitia špeciálnych učebných pomôcok, ktoré umožňujú simulovať jednotlivé zapojenia z pneumatických systémov, ktoré sa v širokom meradle používajú v technickej praxi. Jedným z výsledkov riešenia projektu je metodika využívania elektropneumatického panelu v príprave študentov na Katedre techniky a informačných technológií PF.
workshop kit tvat workshop PF kit tvat
Súbežne s touto akciou sa na pôde PF UKF uskutočnil workshop Doktorandské štúdium – súčasnosť a perspektívy, ktorý zorganizovala doc. Ing. Ivana Tureková, PhD., kde boli predstavené výsledky súčasných doktorandov pedagogickej fakulty z oblasti vedeckovýskumnej práce za posledné hodnotené obdobie.
workshop PF tvat
Text doc. PaedDr. Gabriel Bánesz, PhD., PF – Katedra techniky a informačných tenchológií
Foto: Pavol Orgler, PF – Katedra techniky a informačných tenchológií