Nové akreditované študijné programy

Pedagogická fakulta v spolupráci s Fakultou prírodných vied UKF ponúka nové akreditované študijné programy manažment vzdelávania a verejnej správy (Bc. a Mgr. denná a externá forma). UKF ich predstavuje ako jediná univerzita na Slovensku. Uvedené študijné programy ponúkajú záujemcom rozšírenú ponuku reálnych možností uplatnenia v praxi získaním kvalifikácií až z dvoch študijných odborov súčasne, ktoré sú v plnom súlade s aktuálne platným katalógom pracovných činností, Národnou sústavou povolaní v SR a ďalšou legislatívou. Hlavným odborom je učiteľstvo a pedagogické vedy (pôvodne andragogika), vedľajším odborom sú politické vedy (pôvodne verejná politika a verejná správa).
Záujemcom o uvedené študijné programy dávame do pozornosti (v prílohách) ich stručnú charakteristiku. Štúdium je určené absolventom stredných škôl, bakalárskych a magisterských študijných programov, súčasným a potenciálnym riaditeľom a vedúcim pedagogickým a odborným zamestnancom, ako aj zamestnancom verejnej správy (štátnej správy, samosprávy, verejnoprávnych inštitúcií).
Text: prof. PaedDr. Mária Pisoňová, PhD., PF – Katedra pedagogiky