Deň otvorených dverí na UKF už 13. februára

Tradičný februárový celouniverzitný Deň otvorených dverí (DOD) UKF 2020 sa už blíži. Štvrtok 13. február môže byť zaujímavým a inšpiratívnym dňom pre mnohých maturantov, ale aj pre záujemcov o magisterské či doktorandské štúdium. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre v tento deň pozýva do všetkých svojich priestorov na Triede Andreja Hlinku 1, Štefánikovej 67, Dražovskej 4, Hodžovej 1, Kraskovej 1, Nábrežie mládeže 91 a Slančíkovej 1. Od 8.30 h čaká na návštevníkov našej alma mater bohatý program. Budú si môcť prezrieť priestory univerzity, oboznámiť sa s jej štruktúrou, jednotlivými fakultami, katedrami, pracoviskami a aktivitami školy. Fakulta prírodných vied (od 9.00 h), Filozofická fakulta (od 9.00 h), Pedagogická fakulta (od 8.30 h), Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva (od 9.45 h) a Fakulta stredoeurópskych štúdií (od 10.45 h) budú mať vo svojich priestoroch hlavné prezentácie študijných programov a ďalších aktivít, ktoré ponúkajú. Záujemcovia si budú môcť pozrieť výučbové, výskumné, technologické i knižničné priestory fakúlt spojené s odborným výkladom.
dod2 dod
Fakulty, ich katedry a špecializované pracoviská si pripravili aj ďalšie zaujímavé podujatia, ktorými chcú osloviť potenciálnych študentov – ponúknu workshopy, prezentácie, diskusie, tvorivé dielne, náučné exkurzie, popularizačné a zážitkové aktivity, interaktívne praktické i odborné ukážky, výstavy, informačno-konzultačné stánky a mnoho iného.
Uchádzači o štúdium sa dozvedia aj dôležité informácie ohľadom podmienok a termínov prijímacieho konania na všetky formy štúdia, podávania prihlášok, oboznámia sa s možnosťami mobilitných programov a projektov v zahraničí, s ponukou rôznych študentských organizácií či s uplatnením absolventov UKF na trhu práce. Nebudú chýbať ani informácie o podmienkach ubytovania v študentských domoch a aktivitách, ktoré spestrujú študentský život na našej univerzite.
dod3
UKF je vysokoškolskou inštitúciou s vyše 60-ročnou tradíciou vzdelávania. O jej kvalite a rôznorodosti svedčí široké spektrum študijných programov, v ktorých môžu študenti rozvíjať svoje schopnosti a záujmy aj s ohľadom na svoje budúce povolanie. Účastníkov DOD 2020 na UKF iste oslovia konkrétne ponuky, ktoré sa dozvedia od študijných poradcov každej z fakúlt, ale aj osobné skúsenosti a postrehy mladých ľudí, ktorí už na našej alma mater študujú.
Podrobný program Dňa otvorených dverí na UKF nájdete v Kalendári udalostí na webe UKF, na Facebooku či Instagrame univerzity.
dod4 dod5
Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Ilustračné foto z DOD 2019: J. Č.