Interdisciplinárne dialógy: doc. PhDr. Mariana Szapuová, PhD.

Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Vás pozýva na ďalšiu prednášku cyklu Interdisciplinárne dialógy, organizovaného pod záštitou dekana Filozofickej fakulty UKF. Našim hosťom bude doc. PhDr. Mariana Szapuová, PhD. (Katedra filozofie a dejín filozofie & Centrum rodových štúdií Filozofická fakulta Univerzity Komenského). Jej prednáška s názvom "O deravom potrubí a sklenenom strope: akademická kariéra žien a mužov" sa uskutoční vo štvrtok, dňa 4. 12. 2014 o 15:00 hod. v Akropole (Filozofická fakulta, Hodžova 1).

Anotácia:
Témou prednášky bude problém rodovej ne/rovnosti v akademickom prostredí s cieľom hľadať odpoveď na nasledovné otázky: Aké problémy možno identifikovať v oblasti rovnosti  mužov a žien vo svetle štatistických dát za rezort vysokých škôl v Slovenskej republike?  V čom sa prejavuje horizontálna a vertikálna rodová segregácia? Aké sú bariéry a limity akademickej kariéry žien a v čom spočívajú ich príčiny? Aké sú skúsenosti žien s budovaním akademickej kariéry vo svetle kvalitatívneho výskumu?