Aktualizácia fungovania Univerzitnej knižnice

Rozšírenie služieb online výpožičiek
Od pondelka 11. mája 2020 bude možné službu online výpožičiek využívať každý pracovný deň (PO – PIA) od 9.00 do 11.00 h. Naďalej však platia všetky podmienky, ktoré treba dodržiavať:
  1. vydávané budú len vopred objednané knihy prostredníctvom konta používateľa,
  2. treba čakať na potvrdzujúci email o tom, že sú knihy pripravené,
  3. pri výdaji kníh je nutné dodržiavať všetky nariadené opatrenia
  • do knižnice je vstup povolený len po jednom,
  • vstupovať do priestorov knižnice je umožnené len čitateľom so zakrytým nosom a ústami – rúškom, šatkou, šálom a podobne,
  • pri vchode do knižnice si aplikujte dezinfekciu na ruky, prípadne použite jednorazové rukavice,
  • zachovávajte odstupy osôb minimálne 2 metre,
  • pri preberaní kníh sa riaďte pokynmi pracovníkov knižnice.
Upomienky
Do septembra 2020 nebudú generované upomienky za nedodržanie výpožičnej lehoty požičaných kníh. Upozorňujeme však študentov končiacich ročníkov a študentov, ktorí zanechávajú štúdium. Pre tých platí povinnosť požičané knihy vrátiť prostredníctvom biblioboxov, a to do ukončenia ich štúdia.
Pre tých, ktorým boli vygenerované upomienky pred 15. marcom 2020 platí, že tieto poplatky za upomienky si treba vysporiadať čím skôr priamo v knižnici. Pripomíname, že spoplatnená je až prvá upomienka (nie nultá). V tomto prípade môžete knihy vrátiť priamo u nás v knižnici na Dražovskej ceste 4 každý pracovný deň PO – PIA * od 9.00 do 11.00 h za dodržania všetkých nariadených opatrení. Taktiež vás prosíme, aby ste sa riadili pokynmi pracovníkov knižnice.
*platí od 11. 5. 2020
Vrátenie kníh prostredníctvom biblioboxu
Naďalej preferujeme vrátenie požičaných kníh prostredníctvom biblioboxov. Výnimku majú študenti, ktorým boli generované upomienky pred 15. marcom 2020 a musia uhradiť poplatky za upomienky. Tí môžu knihy vrátiť priamo v knižnici pri vyplácaní poplatkov za nedodržanie výpožičnej doby.
biblioboxy
Text: Mgr. Bc. Frederika Virágová, UKF – Univerzitná knižnica