Naše študentky uspeli na prekladateľskej univerziáde

Študentky Katedry translatológie Filozofickej fakulty UKF Bc. Xénia Kilianová a Bc. Lenka Kleimanová (anglický jazyk a kultúra – ruský jazyk a kultúra) mimoriadne úspešne reprezentovali Katedru translatológie na Prekladateľskej univerziáde 2020, ktorú organizuje Literárny fond – výbor Sekcie pre umelecký preklad, výbor Sekcie pre vedecký a odborný preklad, Slovenská spoločnosť prekladateľov umeleckej literatúry a Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry. Súťaže sa každoročne zúčastňujú študenti slovenských univerzít, pričom so svojimi prekladmi súťažia v troch kategóriách – umelecký preklad, odborný preklad a teória a kritika prekladu.
V mimoriadne silnej konkurencii získala Xénia Kilianová 1. cenu v kategórii odborného prekladu z ruského do slovenského jazyka (úryvok z knihy od Sergeja Riazanskeho – Dá sa zatĺcť klinec vo vesmíre?), ktorú udelila Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry. Lenka Kleimanová získala 3. cenu v kategórii odborného prekladu z ruského do slovenského jazyka (Ako funguje ľudská pamäť?) udelenú výborom Sekcie pre vedecký a odborný preklad.
KTR prekladatelska univerziada  KTR prekladatelska univerziada studentky
Obom študentkám srdečne gratulujeme a želáme im veľa úspechov v budúcej prekladateľskej kariére.
Autor textu: PhDr. Andrej Zahorák, PhD., FF – Katedra translatológie
Foto: archív KTR