Informácia pre študentov z rizikových krajín

V súvislosti s opatreniami proti šíreniu koronavírusu COVID-19 informujeme, že už nie je možné pre všetkých zahraničných študentov vykonať karanténu v študentských domovoch Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Je potrebné, aby si študenti, ktorí záväzne potvrdili štúdium na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre a majú pridelené ubytovanie v študentských domovoch UKF, zabezpečili karanténu individuálne.
Vykonanie Covid testu v čase karantény je pre študenta bezplatné.
Upozorňujeme všetkých zahraničných študentov, že pri nástupe na ubytovanie v študentských domovoch UKF sú povinní preukázať sa platným COVID testom vykonaným v SR a zároveň zahraniční študenti, ktorí sa bez prerušenia nachádzali na území SR a nepricestovali z rizikových krajín musia pri nástupe na ubytovanie preukázať, že sa zdržiavali v SR dlhšie ako 14 dní.
Žiadame vás, aby ste uvedenú informáciu vzali na vedomie, využili ju a znížili tak riziko šírenia pandémie. Po ukončení karantény a preukázaní negatívneho COVID testu vykonaného v SR nastúpite na riadne štúdium na UKF.
Študenti, ktorí povinnú karanténu už absolvovali, alebo ich karanténa práve prebieha, môžu považovať túto správu za bezpredmetnú.
V prípade otázok alebo riešenia problémov píšte na .

Uverejnené: 21. 9. 2020