Rektor udelil ocenenia za mimoriadne výsledky

Cena rektora za mimoriadne výsledky vo vedeckej, umeleckej a ďalšej tvorivej činnosti sa každoročne udeľuje pri slávnostných príležitostiach, akou je otvorenie nového akademického roka. Predstavuje spôsob, ako vyzdvihnúť osobnosti univerzity a vyjadriť uznanie a poďakovanie za ich výnimočnú vedeckú, umeleckú a pedagogickú prácu pre prospech a šírenie dobrého mena našej alma mater. V súvislosti s epidemiologickou situáciou sa, žiaľ, v tomto roku aj toto ocenenie rektora uskutočňuje dištančne.
Ako povedal rektor UKF prof. RNDr. Libor Vozár, CSc.: „Som nesmierne rád, že nám každoročne narastá počet vedeckých prác v časopisoch a zborníkoch v indexovaných databázach ISI WOK a Scopus. Mimoriadne ma teší intenzívna vedecká práca pretavená do publikačných výstupov najmä mladých zamestnancov a doktorandov, ktorí sú zárukou úspešného napredovania univerzity do budúcna. V tomto roku som tiež udelil na návrh dekanov fakúlt cenu za najlepšie monografické diela, vysokoškolské učebnice, umelecký výstup, projektovú činnosť a výnimočné ocenenie za reprezentatívnu publikáciu vydanú v rámci osláv 60. výročia vysokoškolského vzdelávania na UKF“.
V rámci Ceny rektora za publikácie v medzinárodných indexovaných databázach bolo celkovo ocenených 254 zamestnancov na plný pracovný úväzok a 33 doktorandov v dennej forme štúdia, ktorí publikovali 259 vedeckých prác v časopisoch a 143 prác v zborníkoch za obdobie vykazovania október 2019 – september 2020. Podmienkou pre toto ocenenie bola evidencia publikácie v indexovaných databázach ISI WOK a Scopus, ako aj v knižničnom informačnom systéme UKF (KIS), uvedenie oficiálnej afiliácie univerzity v príspevku a ID autora v adresári UKF.
V rámci Ceny rektora za monografické dielo, pedagogický výstup, umelecký výstup, projektovú činnosť a výnimočné ocenenie za rok 2019 bolo ocenených 32 zamestnancov – autorov 11 výstupov a 4 zodpovedných riešiteľov úspešne ukončených projektov.
1DX 0621
Zamestnanci budú ocenení formou priznania mimoriadnych odmien a doktorandi formou priznania motivačných štipendií.
Všetkým oceneným gratulujeme a prajeme im veľa tvorivej energie do ďalšej práce.
Text: prof. RNDr. Mária Bauerová, PhD. – prorektorka pre vedeckovýskumnú činnosť UKF, Mgr. Martina Chmelová, R – Oddelenie pre vedeckovýskumnú činnosť
Ilustračné foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií

Uverejnené: 15. 11. 2020