Geografia má nového docenta

Koncom decembra 2020 si docentský dekrét prevzal z rúk rektora Prešovskej univerzity v Prešove pracovník Katedry geografie a regionálneho rozvoja FPV UKF v Nitre RNDr. Matej Vojtek, PhD., kde v rámci habilitačného konania z odboru geografia obhájil habilitačnú prácu na tému Mapovanie povodňového potenciálu, hrozby a rizika a predniesol habilitačnú prednášku na tému Mapovanie povodňovej hrozby – vybrané prístupy a metódy.
IMG 7563
Predsedom komisie bol prof. Ing. Jozef Vilček, PhD., oponentami prof. RNDr. Eva Michaeli, PhD., RNDr. Milan Lehotský, CSc. ,a prof. RNDr. Milan Konečný, CSc., a členmi komisie boli doc. RNDr. Dagmar Kusendová, CSc., a prof. RNDr. Jaromír Kolejka, CSc.
Doc. RNDr. Matej Vojtek, PhD., je absolventom nitrianskej geografickej katedry (2009). Školiteľom jeho diplomovej (Mgr.), dizertačnej (PhD.) i rigoróznej práce (RNDr.) bol prof. PhDr. RNDr. Martin Boltižiar, PhD.
Aj touto cestou mu srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.
Text: prof. PhDr. RNDr. Martin Boltižiar, PhD., FPV – Katedra geografie a regionálneho rozvoja
Foto: Marcel Mravec

Uverejnené: 31. 12. 2020