Univerzitný časopis plný zaujímavostí

Už vyše roka je jedným z najčastejšie skloňovaných slov výraz „online“. Drvivá väčšina stretnutí a podujatí sa uskutočňuje vo virtuálnom priestore. O tom, že ich na pôde našej univerzity nie je málo, svedčí aj nové vydanie Nášho času. Na 44 stranách sa v ňom dočítate o úspešne zavŕšených projektoch UKF, o vydarených online workshopoch, diskusiách, webinároch, prednáškach či medzinárodných konferenciách. Dozviete sa, ako svoje ambície zaujať čo najviac uchádzačov naplnil prvý online Deň otvorených dverí na UKF, zoznámite sa s unikátnym výskumom nášho pracoviska a jeho výsledkami. O svoje skúsenosti sa s vami podelia študenti – dobrovoľníci, ktorí pomáhajú v nitrianskej nemocnici, či študentka, ktorá doučovala žiakov zo znevýhodneného prostredia. Nechýba rubrika Prezradili o sebe či zaujímavosti zo sveta športu.
Život prináša aj smutné udalosti – zaspomíname si na nedávno zosnulého prof. Daniela Kluvanca, významného odborníka v oblasti fyziky, skvelého pedagóga, bývalého prodekana, dekana a rektora UKF, a tiež na zosnulého prof. Ivana Sulíka, odborného a vedeckého pracovníka UKF, neskôr zakladateľa a prvého vedúceho Katedry žurnalistiky FF UKF.
Príjemné čítanie prajú Vaše Janky.

Uverejnené: 24. marca 2021