Nábor študentov do Rady kvality UKF

Rada kvality je výkonným a rozhodovacím orgánom UKF v oblasti kvality vzdelávania a jej rozhodnutia sú záväzné pre všetky súčasti UKF a ich pracoviská. Vnútorný systém zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania na UKF upravuje spôsob napĺňania poslania UKF v oblasti vysokoškolského vzdelávania. Jeho úlohou je zabezpečovať kvalitu poskytovania vysokoškolského vzdelávania vrátane prepojenia medzi tvorivou činnosťou a vysokoškolským vzdelávaním. Pod zabezpečovaním kvality sa rozumie sústavné, štruktúrované a procesne zabezpečené zdokonaľovanie a rozvoj kvality vzdelávania v prepojení na vedeckovýskumné, tvorivé a ďalšie činnosti UKF.
Členom Rady kvality sú aj študenti (študent 2. alebo 3. stupňa štúdia, pričom uprednostňovaní budú študenti 2. stupňa štúdia), ktorí budú členmi jednotlivých komisií a predsedníctva Rady kvality. Z tohto dôvodu hľadáme komunikatívnych a iniciatívnych študentov, ktorí majú záujem o kvalitu vysokoškolského vzdelávania.
Rada kvality zriaďuje stále komisie pre tieto skupiny študijných odborov, v ktorých môžete byť členom na základe vášho študijného zamerania:
  1. prírodné vedy,
  2. spoločenské vedy a zdravotníctvo,
  3. humanitné vedy,
  4. pedagogické vedy a učiteľstvo.
Žiadosti posielajte na email
Uzávierka posielania žiadostí: 18. apríl 2021
Žiadosti bude posudzovať trojčlenná komisia (tvorená nasledovne: členka AS UKF, Mgr. Katarína Dančová, predsedníčka Študentského parlamentu, Bc. Lucia Spodniaková, a predsedníčka Študentskej časti AS UKF, Bc. Katarína Dakóová), ktorá následne návrhy kandidátov odošle Študentskej časti AS UKF, ktorá bude jednotlivých kandidátov schvaľovať.
Žiadosť o členstvo v Rade kvality musí obsahovať:
  • vyplnenú žiadosť,
  • motivačný list (5 – 10 viet, prečo sa študent uchádza o miesto v Rade kvality),
  • výpis známok zo všetkých absolvovaných semestrov v danom stupni štúdia.
Odoslaním žiadosti súhlasíte so spracovaním osobných údajov.
Text: Mgr. Katarína Dančová, Bc. Lucia Spodniaková, Bc. Katarína Dakóová

Uverejnené: 31. marca 2021