Ustanovujúce zasadnutie Rady kvality UKF

Po schválení Štatútu Rady pre vnútorné hodnotenie kvality vysokoškolského vzdelávania UKF v Nitre (Rada kvality) a návrhu jej personálneho zloženia Vedeckou radou UKF sa konalo dňa 29. marca 2021 ustanovujúce online zasadnutie tejto hlavnej štruktúry zabezpečovania kvality univerzity. Rektor UKF, a zároveň predseda Rady kvality, prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., vymenoval podpredsedu a členov Rady kvality UKF, ako aj členov stálych komisií pre prírodné vedy, spoločenské vedy a zdravotníctvo, humanitné vedy a pedagogické vedy a učiteľstvo. Rada kvality, ktorá predstavuje hlavný výkonný a rozhodovací orgán UKF v oblasti kvality vzdelávania, tak začala svoje pôsobenie a spolu s ňou začal na UKF proces zosúlaďovania vnútorného systému kvality UKF so štandardmi Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo.
Na prvom zasadnutí, okrem menovania a predstavenia členov, boli prezentované kompetencie Rady kvality UKF v oblasti inštitucionálnej akreditácie, kompetencie rady vo vzťahu k akreditácii v Slovenskej akreditačnej agentúre a kompetencie v oblasti monitorovania a hodnotenia vnútorného systému kvality a rámcový postup schvaľovania študijných programov. V najbližšom období čaká Radu kvality tvorba harmonogramu činností a schvaľovania zmien v študijných programoch v rámci zosúlaďovania študijných programov so štandardmi SAA pre študijný program a tvorba vnútorných predpisov o procesoch posudzovania a schvaľovania žiadostí o akreditáciu študijných programov. Stále komisie si aktuálne volia svojich predsedov, ktorí sa stanú zároveň členmi Rady kvality UKF.
Všetkým členom Rady kvality UKF v Nitre a interným a externým členom stálych komisií pôsobiacich pri rade prajeme veľa síl v ich zodpovednej práci v prospech kvality vzdelávania na UKF v Nitre.
Text: prof. PaedDr. Jana Duchovičová, PhD. – prorektorka pre vzdelávanie

Uverejnené: 1. apríla 2021