UKF získala Erasmus chartu

Univerzita Konštantína Filozofa v Nite zastúpená jej rektorom prof. RNDr. Liborom Vozárom, CSc., získala Erasmus chartu vysokoškolského vzdelávania (ECHE) v novom Erasmus+ programovom období 2021 – 2027.
Erasmus charta pre vysokoškolské vzdelávanie (Erasmus Charter for Higher Education) stanovuje všeobecný rámec kvality pre európske a medzinárodné činnosti spolupráce, ktoré môže inštitúcia vysokoškolského vzdelávania vykonávať v rámci programu Erasmus+. Udelenie charty je povinné pre všetky inštitúcie vysokoškolského vzdelávania, ktoré sídlia v krajine participujúcej na programe a majú záujem zapojiť sa do projektov mobility jednotlivcov v oblasti vzdelávania a/alebo spolupráce v oblasti inovácie a osvedčených postupov v rámci programu Erasmus+. Charta sa udeľuje na celé trvanie programu Erasmus+ 2021 – 2027.
Za účelom získania Erasmus charty bolo potrebné vypracovať rozsiahlu prihlášku v anglickom a slovenskom jazyku, ktorú vypracovala prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD., v spolupráci s Oddelením pre medzinárodné vzťahy UKF.
Kompletný zoznam držiteľov charty, ktorý zverejnila Európska komisia, je dostupný na webovom sídle Portálu pre financovanie a ponuky.
Tento významný úspech umožňuje UKF naďalej participovať na programe Erasmus+ a rozvíjať medzinárodnú spoluprácu v novom programovom období 2021 – 2027.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF

Aktualizované: 6. apríla 2021