ŠVOČ 2021 na katedre pedagogiky

Katedra pedagogiky PF UKF každoročne realizuje pre študentov bakalárskych a magisterských študijných programov súťaž v Študentskej vedeckej a odbornej činnosti. Aj tento rok sa napriek pretrvávajúcej pandémii súťaž ŠVOČ uskutočnila (online), a to vo štvrtok 29. apríla 2021. Súťaž bola zároveň súčasťou vedeckej konferencie doktorandov s medzinárodnou účasťou EDUCA XVI.
Hlavným poslaním súťaže ŠVOČ bolo podporiť odborný rast, motiváciu a nadšenie pre vedeckú a edukačnú prácu u študentov bakalárskych a magisterských študijných programov. V tomto roku, ako aj v minulých rokoch, sa nám podarilo tento cieľ naplniť. Viacerí študenti, ktorí sa zúčastňovali súťaže v minulých rokoch, pokračujú v doktorandských študijných programoch.
svoc pedagogika
Podujatia sa online formou zúčastnilo 10 študentov so 7 prácami, ktorí súťažili o popredné umiestnenia. Úroveň ŠVOČ bola garantovaná odbornou komisiou, ktorú tvorili PaedDr. Alexandra Pavličková, PhD., PhDr. Hana Zelená, PhD., PhDr. Dominika Temiaková, PhD., a PaedDr. Tomáš Turzák, PhD.
Študenti sa so svojimi témami umiestnili v nasledovnom poradí:
  • 1. miesto: Bc. Karolína Kudlová s témou Špeciálno-pedagogické poradenstvo pri kyberšikanovaní. Študentka študijného programu špeciálna pedagogika a pedagogika osôb s poruchami učenia – poradenstvo.
  • 2. miesto: Bc. Justin Turzík s témou Koncept aktivity List seniorom. Študent študijného programu andragogika.
  • 3. miesto: Laurencia Bajcurová, Natália Berezná, Silvia Marcinová, Andrea Pintešová s témou Súčasná rodina. Študentky študijného programu predškolská a elementárna pedagogika.
  • Čestné uznanie: Bc. Anna Mária Mesíková s témou Výchova a vzdelávanie dieťaťa s detskou mozgovou obrnou. Študentka študijného programu učiteľstvo pedagogiky a psychológie.
  • Čestné uznanie: Dominika Porubská s témou Ako rozvíjať spoluprácu medzi materskou školou a rodičmi. Študentka študijného programu špeciálna pedagogika a pedagogika osôb s poruchami učenia.
Veríme, že jednotlivé čiastkové výsledky prác študentov sa stanú inšpiratívnym podnetom k ich ďalšej tvorivej činnosti v ich budúcom povolaní, alebo vedecko-pedagogickom smerovaní doktoranda.
Text a foto: PaedDr. Tomáš Turzák, PhD., PF – Katedra pedagogiky

Uverejnené: 3. mája 2021