Klub začínajúcich učiteľov

Regionálne centrum podpory učiteľov Nitra a Zlaté Moravce funguje pod mestom Nitra a zamestnáva 13 mentorov, ktorí aktívne pomáhajú učiteľom na školách. Zároveň je aj partnerskou inštitúciou UKF v Nitre, pretože majú spoločného menovateľa vo svojej náplni, a tým sú učitelia.
PF KU 01w
Na pôde Pedagogickej fakulty UKF v Nitre sa v tejto spolupráci zorganizovalo dňa 6. februára 2024 prvé stretnutie Klubu začínajúcich učiteľov. Podujatie otvorila pani prorektorka prof. PaedDr. Janka Duchovičová, PhD., ktorá hovorila o snahe zlepšovať prípravu budúcich učiteľov pre prax a vyzdvihla nevyhnutnosť komunikácie hlavne s čerstvými absolventami učiteľstva.
PF KU 02w
Cieľom stretnutia bolo identifikovať potreby začínajúcich učiteľov, či už v triede, v zborovni alebo  v komunikácii s rodičmi, porozprávať sa o reforme, zdieľať svoje skúsenosti a zosieťovať sa navzájom.
Ďalšie stretnutie bude o konkrétnej pomoci v oblastiach, ktoré pomenovali zúčastnení učitelia a veríme, že sa nasledujúce stretnutia počet účastníkov ešte zvýši.

Text: doc. Mgr. Elena Kováčiková, PhD., PF – Katedra anglického jazyka a kultúry
Foto: RCPU Nitra a ZM

Uverejnené: 9. februára 2024