Nitrianske univerzitné dni ukončil Galavečer Gaudeamus

Vrcholom tohtoročných Nitrianskych univerzitných dní bol Galavečer Gaudeamus. Konal sa v stredu 6. mája 2015 v priestoroch Divadla Andreja Bagara v Nitre pod taktovkou doc. Mgr. art. Eleny Zahorákovej (Katedra hudby PF) a Mgr. Petra Oravca, PhD. (Ústav literárnej a umeleckej komunikácie FF). Program, ktorým divákov sprevádzala moderátorská dvojica Denisa Szabová - Roderik Virágh, niesol názov „Zdvihnime kotvy!“ a predstavili sa na ňom talentovaní študenti z oboch nitrianskych univerzít pod vedením svojich pedagógov.
Po ukážkach z muzikálu Jesus Christ Superstar nasledovali ľúbostné piesne z Malého Zálužia, ktoré zaspievali členky ženskej speváckej skupiny Vranky z Nitry pod vedením doc. PhDr. Margity Jágerovej, PhD., z Katedry etnológie a folkloristiky FF. Spevy a tance z východného Slovenska predviedli členovia FS Zobor SPU Nitra pod vedením Petry Zaujecovej, po ktorých súbor stepového tanca Atikus (UKF) zatancoval choreografiu s názvom Willy Billy na hudbu od skupiny Rednex. S ukážkou z ich úspešného vystúpenia The Story of a Planet sa predstavili študenti UKF pod vedením doc. PaedDr. Nory Halmovej, PhD., z Katedry telesnej výchovy a športu PF. Nechýbala Retro Music v podaní Paper Moon Ttria (SPU). Záver galavečera patril študentom Katedry hudby PF a muzikálu Mamma Mia!
Kto mal čas a chuť, mohol sa zúčastniť Čaše vína pri príležitosti ukončenia NUD 2015, na ktorú účinkujúcich a hosťov galavečera pozývali rektori nitrianskych univerzít, predseda NSK a primátor mesta Nitry.