Semiotika literatúry

Dňa 10. júna 2015 sa na pôde Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre uskutočnil medzinárodný vedecký seminár Semiotika literatúry. Podujatie zorganizovala Katedra slovenskej literatúry a jeho hlavným cieľom bolo rozvinúť doterajšie skúmanie znakovej povahy literárnych textov i širších súvislostí tejto problematiky. Viac ako dvadsať bádateľov z najrôznejších vedeckých pracovísk na začiatku privítali prodekan Filozofickej fakulty PhDr. Ľuboš Török, PhD., vedúci Katedry slovenskej literatúry doc. PhDr. Igor Hochel, PhD., a hlavný organizátor podujatia PhDr. Dušan Teplan, PhD. Z tematického hľadiska bol seminár rozdelený až do ôsmich sekcií, prednášatelia sa v nich zamerali napríklad na riešenie teoreticko-metodologických otázok semiotického bádania literatúry či semiotickú analýzu konkrétnych literárnych diel. Zborník s prednesenými príspevkami Katedra slovenskej literatúry vydá do konca tohto roka.
  • Fotogaléria (pripravujeme)