Propagovali projekt AgroBioTech a možnosti štúdia

V dňoch 20. až 23. augusta 2015 sa konala 42. Medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex 2015. Výstava poskytla priestor aj pre prezentáciu výsledkov projektu Štrukturálnych fondov „Vybudovanie výskumného centra AgroBioTech“ v priestoroch pavilónu Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra, v tzv. Gazdovskom dvore U výskumníkov. Projekt bol propagovaný formou posterov, ktoré dokumentovali základné informácie (zameranie výskumu, aplikácie výskumu, prístrojové vybavenie, kontaktné údaje) o 5 výskumných laboratóriách riešiteľských pracovísk - Katedry botaniky a genetiky, Katedry zoológie a antropológie a Katedry chémie Fakulty prírodných vied UKF v Nitre. Unikátne laboratóriá boli vybudované najmodernejšou prístrojovou technikou prostredníctvom finančných prostriedkov uvedeného projektu.
Zaznamenali sme aj záujem verejnosti o propagáciu štúdia na Fakulte prírodných vied, a to formou jednoduchých experimentov určených pre deti a mládež ako potenciálnych uchádzačov o štúdium na fakulte: pozorovanie oocytov a embryí ošípanej pod mikroskopom, izolácia a vizualizácia DNA z banánu a kiwi, meranie fluorescencie chlorofylu ako sledovanie poškodenia rastlín vplyvom stresu. Praktické prezentácie boli realizované formou prístupnou laickej verejnosti doktorandmi fakulty, ktorí ich princíp a praktické využitie ochotne vysvetlili návštevníkom výstavy a umožnili aj ich aktívne zapojenie do experimentov.
Okrem toho si mohli návštevníci výstavy pozrieť propagačnú prezentáciu o štúdiu biológie na FPV a v rámci prezentácie boli distribuované aj informačné letáčiky o fakulte i univerzite.