Odborný seminár ošetrovateľstva

Katedra ošetrovateľstva Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre pravidelne organizuje odborný seminár. Tento rok sa stretnutie uskutočnilo už trinástykrát a konalo sa v spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava, Slezskou univerzitou v Opavě a Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Nitre. Odborný seminár otvorili prorektorka pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci PhDr. Miroslava Líšková, PhD., dekanka FSVaZ prof. PhDr. Eva Sollárová, CSc., a vedúca Katedry ošetrovateľstva doc. PhDr. Gabriela Vörösová, PhD.
Odborné semináre organizované Katedrou ošetrovateľstva vždy poskytujú priestor na stretnutie študentov ošetrovateľstva s odborníkmi z praxe, odbornými asistentmi, ako aj hosťami, ktorí pôsobili vo vzdelávaní sestier v minulosti. Hlavnú tému odborného seminára predstavila PhDr. Erika Krištofová, PhD. Súčasťou odborného seminára bolo aj prezentovanie najlepších výstupov z katedrového kola ŠVOK študentkami 3. ročníka študijného programu ošetrovateľstvo.
Tohtoročné stretnutie bolo úspešné a bolo prínosom pre všetkých zúčastnených, preto sa tešíme na stretnutie opäť o rok.