Quo vadis, medicína?

Naša univerzita bola jedným z organizátorov už 50. ročníka Nitrianskeho lekárskeho dňa, ktorý sa uskutočnil v utorok 22. septembra 2015. Jubilejný ročník, ktorého ústrednou témou bola otázka „Quo vadis medicína“, slávnostne otvorili prof. MUDr. Anna Líšková, PhD., hlavná organizátorka a odborná garantka podujatia, prof. MUDr. Peter Krištúfek, CSc., prezident Slovenskej lekárskej spoločnosti, a PhDr. Miroslava Líšková, PhD., prorektorka pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci UKF v Nitre.
Odborného podujatia, ktorého jednotlivé prednášky zdôrazňovali multidiciplinárny pohľad na starostlivosť o pacienta, historický exkurz v rámci špecializácií či nové trendy v starostlivosti, sa zúčastnili študenti Fakulty sociálnych vecí a zdravotníctva - odborov Ošetrovateľstvo a Urgentná zdravotná starostlivosť. Prednášajúcimi boli vyučujúci z Katedry ošetrovateľstva a Katedry klinických disciplín a urgentnej medicíny.
Podujatie, na ktorom rezonovala tiež problematika celoživotného vzdelávania, bolo pre univerzitu príkladom dobrej spolupráce s praxou, ktorá má v zdravotníckych odboroch tradíciu.