Agrofilm na UKF v Nitre opäť úspešný

V dňoch 29. septembra až 1. októbra 2015 sa uskutočnilo na Fakulte prírodných vied premietanie filmov zapožičaných festivalovým výborom medzinárodnej súťažnej prehliadky Agrofilm 2015, organizovanej Výskumným ústavom živočíšnej výroby Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra v Nitre. Z celkovej ponuky 112 filmov z 18 krajín bolo do programu podujatia na UKF v Nitre vybraných 18 filmov tematicky rozdelených do troch premietacích dní, ktoré boli doplnené o úvodné odborné prednášky zamestnancov UKF v Nitre: Príroda a jej zdroje (prof. RNDr. František Petrovič, PhD.), Potraviny a zdravý životný štýl (doc. RNDr. Tȕnde Juríková, PhD.), Cestovanie, geografia a svet (doc. PhDr. RNDr. Martin Boltižiar, PhD.). Na otvorení každého premietacieho dňa sa zúčastnili organizátori podujatia: doc. Mgr. Ivan Baláž, PhD., prorektor UKF v Nitre, prof. RNDr. Mária Bauerová, PhD., prodekanka FPV a RNDr. Marek Civáň, ktorý zároveň program moderoval.
Premietanie filmov sa tešilo veľkému záujmu zamestnancov a najmä študentov, pre ktorých bolo prednostne určené. Okrem študentov UKF v Nitre pôdu univerzity navštívili aj študenti stredných škôl, napr. Strednej odbornej školy potravinárskej v Nitre, ale aj zástupcovia zo Strednej odbornej školy lesníckej v Prešove, ktorí sa prezentovali vlastným filmom. Záujem a priaznivé ohlasy divákov sú potešiteľné hlavne pre organizátorov premietacích dní na UKF v Nitre a vytvárajú živnú pôdu pre budúci Agrofilm 2016.
Viac sa o festivale Agrofilm dočítate v najbližšom vydaní univerzitného časopisu Náš čas.