UKF na veľtrhu AKADÉMIA & VAPAC

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa aj tento rok zúčastnila najväčšieho medzinárodného veľtrhu štúdia a kariéry  na Slovensku AKADÉMIA & VAPAC®, ktorého 19. ročník sa uskutočnil v dňoch 6. až 8. októbra 2015 v Bratislave. Veľtrh bol určený najmä pre študentov končiacich ročníkov – budúcich maturantov, ktorým má napomôcť pri výbere ďalšieho vzdelávania. Relevantní zástupcovia zo všetkých piatich fakúlt našej univerzity preto prítomným študentom a záujemcom odpovedali na otázky súvisiace s možnosťami vysokoškolského štúdia u nás, s podmienkami prijatia na študijné programy a podobne.
Medzi vystavovateľmi boli slovenské a zahraničné univerzity, vysoké školy, fakulty, inštitúcie disponujúce s informáciami o jazykovom vzdelávaní, štipendiách, grantoch, voľnočasových aktivitách, možnosti a potrebe zamestnaneckých pozícií, požiadavkách zamestnávateľov v jednotlivých regiónoch SR a v zahraničí.
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa v najbližších dňoch predstaví so svojou expozíciou aj na Európskom veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Nitra (14. – 15. 10. 2015).