Našu univerzitu navštívil veľvyslanec Ruskej federácie

Rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., prijal 19. októbra 2015 mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie na Slovensku Alexeja Leonidoviča Fedotova. Na stretnutí sa zúčastnili prvá tajomníčka veľvyslanectva Natália Mareevová, riaditeľka Jazykového centra Filozofickej fakulty UKF v Nitre prof. PaedDr. Elena Zelenická, PhD., a vedúca Katedry rusistiky prof. PhDr. Jana Sokolová, CSc.
Zástupcovia univerzity informovali hostí o aktuálnom stave a perspektívach rozvíjania filologickej prípravy študentov rusistiky, kontinuálnom pôsobení lektorov ruského jazyka, možnostiach jazykových stáží študentov v Inštitúte ruského jazyka A. S. Puškina v Moskve. Alexej L. Fedotov navrhol niektoré možnosti organizačného garantovania a zabezpečenia konkrétnych foriem spolupráce, prezentoval okrem iného myšlienku presunu Ruského centra, ktoré t. č. sídli na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave. Rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, PhD., vyjadril pripravenosť nadviazať a rozvíjať vzťahy s partnerskými univerzitami v oblasti spoločnej projektovej, publikačnej a vedeckej spolupráce. Univerzita je otvorená realizovať prednášky popredných vedeckých osobností a naďalej podporovať študijné pobyty pedagógov a študentov.
Na záver stretnutia sa Alexej Leonidovič Fedotov podpísal do Pamätnej knihy univerzity.