Úspešné projektové stretnutie

Partneri projektu LLP Comenius MaT2SMc, číslo projektu: 539242-LLP-1-2013-1-AT-CO, sa zišli na pracovnom stretnutí na pôde UKF v Nitre. Zástupcovia zo siedmich európskych univerzít: Univerzita vo Viedni (AT), Univerzita Palackého v Olomouci (CZ), Univerzita v Sunderlande (UK), Univerzita v Nikózií (CY), Univerzita v Palerme (IT) a Univerzita v Siauliai (LT) a UKF Nitra (SK) prehodnotili učebné texty, ktoré jednotlivé riešiteľské kolektívy ponúkli do spoločnej databázy materiálov na podporu vyučovania s akcentom na medzipredmetové vzťahy matematiky a prírodovedných predmetov, najmä fyziky, biológie a chémie. Vybrané materiály boli už pilotne overené v programoch prípravy budúcich učiteľov v jednotlivých krajinách a verejnosti budú ponúknuté v publikáciách, ktoré budú vydané vo všetkých siedmich jazykoch partnerských krajín projektu.
Dr. Andreas Ulovec, koordinátor projektu z Univerzity vo Viedni spolu s externým evaluátorom projektu Dr. Neilom Huttonom z Veľkej Británie a ostatnými účastníkmi stretnutia pripravili návrh projektového posteru, letáku a tiež webovej stránky projektu. Zároveň sa všetci zúčastnení, na základe doterajšej vynikajúcej spolupráce, zhodli na tvorbe návrhu nového projektu v rámci grantovej schémy Erasmus+.
Do riešenia projektu sú zapojení pracovníci viacerých katedier FPV UKF v Nitre a EÚ na riešenie projektu doposiaľ pre FPV UKF v Nitre poskytla sumu vo výške viac ako 16 tisíc eur.