Rektor UKF ocenil aktívnych študentov

Rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., prijal a ocenil dňa 18. novembra 2015 študentov, ktorí sa zaslúžili o šírenie dobrého mena univerzity reprezentáciou v študijnej oblasti, oblasti vedy, umenia, športu a kultúry a dosiahli výborné študijné výsledky. Prijatie sa konalo v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít 2015 a pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva. Stretnutia sa zúčastnili aj prorektori UKF v Nitre PhDr. Miroslava Líšková, PhD., prof. Ing. Zdenka Rózová, CSc., a doc. Mgr. Ivan Baláž, PhD.
Ocenení študenti:
Bc. Monika Komorová (študentka 2. ročníka, magisterského štúdia,  Sociálna služby a poradenstvo, Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva)
Študentka pôsobí ako programová koordinátorka (junior expert-organizovanie a príprava workshopov a tréningov) a dobrovoľníčka v občianskom združení eduRoma. Od roku 2012 pracuje v televízii Gypsy Television ako moderátorka relácie Táviben a reportérka spravodajskej relácie Híri. Bola spoluorganizátorkou tohoročného medzinárodného festivalu Gypsy Fest. V súčasnosti je stážistkou v Denníku SME, kde pripravuje články s romologickou tematikou na portáli Romovia.SME.sk.
Bc. Žofia Vodová (študentka 1. ročníka, magisterského štúdia, Učiteľstvo maďarského jazyka a anglického jazyka a literatúry, Fakulta stredoeurópskych štúdií)
Študentka dosahuje vynikajúce študijné výsledky a ocenenie jej bolo udelené za mimoriadne kvalitnú záverečnú prácu, za výnimočnú angažovanosť v študentských spolkoch a združeniach a aktívny a tvorivý prístup k organizovaniu voľného času študentov FSŠ UKF v Nitre.
Bc. Lucia Valková (študent 2. ročníka, magisterského štúdia, Kulturológia, Filozofická fakulta)
Ocenenie jej bolo udelené za účinkovanie v inscenáciách Študentského divadla VYDI (Politická Odysea, Rybička, Improliga), participáciu pri organizácii kultúrnych podujatí v Univerzitnom tvorivom ateliéri FF UKF v Nitre (Jam Session, Literárne večery).
Mgr. Peter Kocina (študent 3. ročníka, doktorandského štúdia, Etika, Filozofická fakulta)
Ocenenie mu bolo udelené za výskum sexuálnych a reprodukčných práv, ľudských práv a ich vzťahu k morálke a súčasným etickým teóriám. Počas doktorandského štúdia vystúpil na deviatich zahraničných a dvoch domácich vedeckých konferenciách. Je spoluriešiteľom jedného projektu VEGA "Behaviorálne a postojové atribúty sexuality mládeže s ľahkým mentálnym postihnutím v kontexte rizika a prevencie" a riešiteľom dvoch projektov UGA. Je autorom viacerých statí v recenzovaných zborníkoch, z toho dve sú publikované v anglickom jazyku.
Bc. Marek Bednárik (študent 2. ročníka, magisterského štúdia, Učiteľstvo hudobného umenia a náboženskej výchovy, Pedagogická fakulta)
Študent patrí medzi mimoriadne umelecky aktívnych študentov, ktorý Katedru hudby a UKF v Nitre reprezentoval na početných umeleckých vystúpeniach a súťažiach. Na týchto vystúpeniach získal viacero ocenení. V tom čase sa pripravuje na interpretačnú súťaž s medzinárodnou účasťou Moyzesiana. Súčasne vystupoval aj s Akademickým speváckym zborom, o. i. na výchovnom koncerte v Spojenej škole v Nitre (19. 7. 2014), koncertoch v Sielnici a Banskej Bystrici (20. 6. 2015), koncerte v rámci festivalu Musica sacra v Nitre (21. 6. 2015).
RNDr. Marek Civáň (študent 4. ročníka, doktorandského štúdia, Enviromentalistika, Fakulta prírodných vied)
Mimoriadne štipendium mu bolo udelené za dosiahnuté vynikajúce výsledky v oblasti štúdia a vedy, za mimoriadne aktivity nad rámec doktorandského štúdia, napr. aktívna činnosť v pedagogickej a disciplinárnej komisii FPV, za organizáciu 2 prednášok prof. A. Holt-Jensena, za spoluprácu so študentmi AS FPV, za realizáciu projektov (separovanie odpadu, oddychová zóna), členstvo v organizačnom výbore ŠVK na FPV, preklad odborných článkov do angličtiny, organizovanie festivalu Agrofilm, spoluprácu na slávnostiach FPV (promócie,zápis), články v časopise Náš čas a na webových stránkach FPV.
Mgr. Ivan Vasiľovský (študent 2. ročníka, doktorandského štúdia, Športová edukológia, Pedagogická fakulta)
Študent aktívne pôsobí v Študentskom parlamente UKF ako podpredseda a zastupujúci predseda. Ocenenie mu bolo udelené za vedenie parlamentu a jeho členov, za vytrvalosť a vloženú energiu pri organizovaní Októberfestu 2015.
Autor a editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Autor fotografií: Mgr. Jana Krajčovičová