Rektor UKF vymenoval nových docentov

Dňa 19. novembra 2015 rektor UKF v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., udelil vedecko-pedagogický titul „docent" pracovníkom, ktorí uskutočnili habilitačné prednášky a obhájili habilitačné práce pred Vedeckou radou Filozofickej fakulty UKF v Nitre. Slávnostného vymenovania docentov sa zúčastnili: prof. Ing. Zdenka Rózová, CSc., prorektorka pre vedeckovýskumnú činnosť a akreditácie, dekani fakúlt: prof. PaedDr. Bernard Garaj, CSc., prof. PhDr. Eva Szórádová, CSc., prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., doc. PhDr. Rastislav Rosinský, PhD., a predsedovia habilitačných komisií: prof. Janka Hečková, CSc., a prof. PhDr. Egon Wiedermann, CSc., z Filozofickej fakulty UKF v Nitre.
Za docentov boli menovaní:
  • PhDr. Gertrúda Březinová, CSc., Archeologický ústav Slovenskej akadémie vied v Nitre, v študijnom odbore 2.1.25 Archeológia,
  • Mgr. Alena Smiešková, PhD., Katedra anglistiky a amerikanistiky, Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, v študijnom odbore 2.1.32 Cudzie jazyky a kultúry,
  • Mgr. Martin Štúr, PhD., Katedra romanistiky, Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, v študijnom odbore 2.1.32 Cudzie jazyky a kultúry,
  • PhDr. Tomáš Tandlich, PhD., Katedra histórie, Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, v študijnom odbore 2.1.7 História,
  • Mgr. Martin Vašek, PhD., Katedra filozofie, Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, v študijnom odbore 2.1.1 Filozofia.
Autor článku: Ing. Gabriela Sarovová
Editor článku a fotografie: Mgr. Jana Krajčovičová