Študentská osobnosť Slovenska

Aj Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre má svoje zastúpenie medzi študentmi nominovanými na Študentskú osobnosť Slovenska – v kategórii Prírodné vedy, chémia Mgr. Barboru Kulíkovú z Fakulty prírodných vied a v kategórii Právo, filozofia, politológia, sociológia PhDr. Magdalénu Barányiovú z Fakulty stredoeurópskych štúdií. Súťaž Študentská osobnosť Slovenska, ktorá každý rok vyberá a oceňuje výnimočných a talentovaných študentov vysokých škôl, prebieha v akademickom roku 2014/2015 už po jedenástykrát.
Cieľom projektu je vyzdvihnúť študentov vysokých škôl, ktorí študujú na 1., 2. alebo 3. stupni vysokoškolského štúdia, a ktorí sú nielen výbornými študentmi, ale sú v niečom výnimoční. Víťazi alebo medailisti rôznych študentských odborných súťaží v rámci Slovenska, Európy či sveta, doktorandi, ktorí sa môžu preukázať významnými vedecko-výskumnými výsledkami, úspešní umelci či športovci. Jediným obmedzením je vek od 18 do 35 rokov.
Projekt sa uskutočňuje s podporou Slovenskej rektorskej konferencie a pod odbornou garanciou Slovenskej akadémie vied. Už tradične nechýba ani rozhodovanie verejnosti o „Cene Hospodárskych novín“. Hlasovanie prebieha prostredníctvom elektronického formulára uverejneného na www.studentskaosobnost.sk/hlasovanie. Hlasovanie bude ukončené v stredu, 9. decembra, úderom polnoci.
Nominácie posúdia - špičkoví odborníci uznávaní doma aj v zahraničí. Výsledky súťaže budú vyhlásené počas slávnostného odovzdávania cien, ktoré sa uskutoční 14. decembra tohto roku, za účasti predstaviteľov podnikateľského, spoločenského i akademického života.
V minulom ročníku sa víťazom súťaže Študentská osobnosť Slovenska v kategórii Šport stal vtedajší študent doktorandského štúdia na Katedre telesnej výchovy a športu Pedagogickej fakulty Mgr. Pavol Hlavačka.
Autor a editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová (zdroj: http://skolskyservis.teraz.sk/vysoke-skoly/studentska-osobnost-roka-2015/23790-clanok.html)
Ilustračná fotografia: Lubo Balko