Stredoškoláci testovali štúdium na UKF cez Mini-Erasmus

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa počnúc akademickým rokom 2015/2016 zapojila so svojou sekciou ESN UKF do projektu Mini-Erasmus. Mini-Erasmus prebiehal na UKF v Nitre v termíne od 22. do 26. novembra 2015 a v rámci neho univerzita prijala spolu 17 študentov stredných škôl z Banskej Bystrice, Bratislavy, Žiliny, Zvolena, Nového Mesta nad Váhom, Prešova, Námestova, Serede, Sučian a Bytče.
V prvý deň (23.11.2015) študentov v Aule UKF srdečne uvítala prof. PhDr. Gabriela Miššíková, CSc., prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF. Študenti dostali presné rozvrhy na tri dni výučby propagačné materiály o UKF a informačné brožúrky k projektu s mapkami a tipmi ohľadom možností cestovania a stravovania, aby sa v Nitre poľahky zorientovali. Stredoškoláci dostali prideleného jedného tútora z radu našich študentov na každú zo zapojených fakúlt UKF (Filozofickú, Pedagogickú fakultu, Fakultu prírodných vied a Fakultu sociálnych vied a zdravotníctva), ktorý ich sprevádzal počas pobytu na UKF i na mimoškolský program zostavený alebo spoluorganizovaný sekciou ESN UKF.  Študenti sa počas projektu zúčastnili reálnych a zaujímavých prednášok, seminárov alebo cvičení, a to z odboru informatika, matematika, prekladateľstvo, literatúra, pedagogika, ošetrovateľstvo, mikrobiológia, geografia, ekológia, právo, etika, sociálna práca, marketing, manažment, psychológia, chémia,  fyzika, kulturológia a cestovný ruch.
Do projektu sa zapojilo 43 pedagógov UKF, ktorí uvítali stredoškolákov na svojej prednáške, seminári alebo cvičení.
K vysokoškolskému životu študenta patrí aj život na internáte, ktorý si počas trvania projektu mohli vyskúšať aj naši stredoškoláci. Počas krátkeho štúdia sa pohybovali v prostredí študentov UKF v Nitre a s radosťou sa zapájali aj do rôznych akcií organizovaných oboma nitrianskymi univerzitami v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít, ktoré sa konali v dňoch 16. - 27. novembra 2015.
Sme radi, že sme študentom stredných škôl mohli priblížiť  náš výučbový proces, každodenný študentský život na UKF a mimoškolskú činnosť venovanú rozvoju i zábave našich študentov. Veríme, že sme ich touto cestou motivovali pre možné budúce štúdium na našej univerzite.
Autor článku: Ing. Katarína Butorová, PhD.
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Autor fotografií: Lubo Balko