L3-banner-veda

Podpora vnútorných systémov zabezpečovania kvality na UKF v Nitre

logo EU     logo MSVVAS     logo OP LZ

Základné údaje o projekte
Názov projektu: Podpora vnútorných systémov zabezpečovania kvality na UKF v Nitre
Operačný program: Ľudské zdroje
Spolufinancovaný fondom: Európsky sociálny fond
Prioritná os: Vzdelávanie
Kód projektu v ITMS2014+ : 312011BDW8
Výzva – kód Výzvy: OPLZ-PO1/2021/DOP/1.3.1-01
Doba realizácie projektu: január 2021 – september 2023
Celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít projektu: 186 665,82 eur
Špecifický cieľ: 1.3.1 Zvýšiť kvalitu VŠ vzdelávania a rozvoj ľudských zdrojov v oblasti výskumu a vývoja s cieľom dosiahnuť prepojenie VŠ vzdelávania s potrebami trhu práce
podpora vnutornych systemov zabezpecovania kvality projekt
Popis projektu
Cieľom projektu bolo zosúladenie existujúceho vnútorného systému kvality na UKF v Nitre s aktuálnymi požiadavkami zadefinovanými v Štandardoch pre vnútorný systém kvality SAA. Naplnenie cieľa hlavnej aktivity bolo  zabezpečené prostredníctvom realizácie 3 podaktivít.
Podaktivita 1 bola  zameraná na zosúladenie interného systému kvality UKF v Nitre so Štandardami pre vnútorný systém kvality Slovenskej akreditačnej agentúry (SAA) v oblasti hodnotenia študijných programov. V rámci tejto podaktivity bolo realizované vzdelávanie pre členov Rady kvality a jej komisií ako aj pre garantov študijných programov. Boli realizované 3 školenia pre členov Vedeckej rady, Etickej komisie a Komisie pre vedeckovýskumnú činnosť  zamerané na metodiku hodnotenia štandardov pre vnútorný systém zabezpečovania kvality, ako aj na implementáciu vnútorného systému zabezpečovania kvality na UKF. Tvorili  súčasť zasadnutí týchto komisií. Na základe hodnotiacich správ a návrhov uznesení schválených príslušnými komisiami Rady kvality boli prerokované žiadostí o posúdenie úpravy študijných programov a žiadosti o posúdenie úpravy študijných programov a úpravy habilitačného konania a inauguračného konania.  Celkovo bolo schválených 240 študijných programov  a 13 žiadostí zameraných na  udelenie práva  v odboroch habilitačného a inauguračného konania.  Prostredníctvom vytvorenia reprofilovaných pozícií tajomníka a koordinátorov boli posilnené kapacity ľudských zdrojov  na úrovni rektorátu a 5 fakúlt UKF v Nitre. Bol vytvorený a do AJ preložený dokument „Vnútorný systém zabezpečovania kvality UKF“. Taktiež bola  zaslaná žiadosť o posúdenie súladu tohto dokumentu so štandardami SAA VŠ. V SJ a AJ bol spracovaný a zverejnený  dokument „Vnútorná hodnotiaca správa o implementácii vnútorného systému zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania UKF“. V dňoch 22. 28.júna 2023 bola realizovaná pracovná návšteva výkonnej rady SAA, ktorá posudzovala vnútorný systém zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania na UKF.
V  Podaktivite 2 bolo vytvorené  nové  IT prostredie AES, ktoré umožňuje efektívnu administráciu akreditačných formulárov. Súčasťou tejto podaktivity bolo vzdelávanie pracovníkov zamerané na získanie nových zručností v práci so systémom. Boli realizované 4 školenia, ktoré boli určené pre garantov študijných programov, členov fakultných RK a členov Rady kvality UKF v Nitre.
Podaktivita 3 bola  zameraná na koordináciu a administrovanie projektu.