Začal sa festival Akademická Nitra

Vedeckou konferenciou s názvom „Ľudový tanec a hudba vo výskume, teórii a scénickej praxi“ odštartoval v pondelok 4. júla 2016 už štyridsiaty ročník Medzinárodného akademického festivalu Akademická Nitra. Celý týždeň budú môcť obyvatelia mesta Nitra, ale aj ďalší návštevníci či turisti zažiť vystúpenia jedenástich špičkových slovenských a piatich zahraničných akademických súborov, pôsobiacich pri vysokých školách či univerzitách. Svoje umenie predvedú v priestoroch Divadla Andreja Bagara v podobe dvoch súťažných večerov a galaprogramu. Pripravený je tiež festivalový sprievod mestom Nitra, vystúpenia účastníkov na javiskách v meste a viacero vystúpení zahraničných súborov v obciach v okolí Nitry.
Kompletný program a ďalšie informácie sú k dispozícii na:
WEB: www.akademickanitra.ukf.sk/2016/program.htm
FACEBOOK: www.facebook.com/akademickanitra2016
EVENT: www.facebook.com/akademickanitra2016/events
Srdečne vás pozývame zažiť spoločne s nami neopakovateľnú atmosféru plnú radosti z tanca, úsmevov a krásnych krojov.
Autor a editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová

Najčítanejšie články