Publikačný úspech Katedry fyziky

Katedra fyziky Fakulty prírodných vied UKF v Nitre organizuje v dňoch 12. až 14. októbra 2016 v poradí už 21. medzinárodnú konferenciu s názvom Thermophysics. V tomto roku sa podarilo príspevky publikovať v zborníku vydanom v AIP (American Institute of Physics Publishing LLC), ktorý už bol v predstihu indexovaný v databázach Web of Science a Scopus, čo prispeje k výraznému zlepšeniu prestíže konferencie.
Tento rok bude konferencia hostiť účastníkov zo siedmich krajín (Slovansko, Česká republika, Poľsko, Rakúsko, Srbsko, Japonsko, Švédsko). Zameraná bude na prezentáciu výskumu v oblasti termofyziky, prenosu tepla a látky, experimentálnych meraní termofyzikálnych vlastností, charakterizáciu materiálových parametrov, monitorovanie teplotných polí v poréznych médiách s obsahom vlhkosti a ďalšie príbuzné témy.
Autor článku: Mgr. Ján Ondruška, PhD.
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová

Najčítanejšie články