Kňaz Marián Kuffa hosťom v UPC

V rámci cyklu prednášok Môj život s Kristom prijal pozvanie do Univerzitného pastoračného centra Pavla Straussa v Nitre (UPC) známy rímskokatolícky kňaz Marián Kuffa. Hosťa na pôde Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre privítal rektor UPC Ľubomír Hlad. Marián Kuffa predsedal svätej omši, v rámci ktorej sa prihovoril prítomným študentom. Hovoril o svojej životnej ceste, na ktorej spoznal Božie povolanie prostredníctvom svojho zranenia spôsobeného pádom z Gerlachovského štítu. Zveril sa do rúk Boha a ten ho priviedol k aktivitám, ktorým sa venuje už niekoľko rokov. V inštitúte Krista Veľkňaza v Žakovciach sa stará o ľudí, ktorí sa vrátili z výkonu trestu.
Vysokoškolákom pripomenul, že majú svoje námahy a snaženia oprieť o Božiu pomoc. Vtedy sa nestratia.
Marián Kuffa má blízko aj k Nitre. Skôr ako sa stal kňazom študoval na dnešnej Slovenskej poľnohospodárskej univerzite. Zapájal sa do činností kresťanskej mládeže, ktorá mala svoje „sídlo“ v kostole u františkánov.
Autor textu a fotografií: ThDr. Miroslav Lyko, PhD.
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová

Najčítanejšie články