Univerzita na veľtrhu Gaudeamus®

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa prezentuje v dňoch 14. a 15. októbra 2015 na Európskom veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus®, ktorý sa koná v priestoroch výstavy Agrokomplex (Výstavná 4, Nitra, pavilón G). Nad tohtoročným ročníkom prevzali záštitu viacerí verejní činitelia, medzi nimi aj rektor UKF v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol dôležitosť takýchto podujatí.
Veľtrh je tradičnou akciou s dlhou históriou, prezentujúcou komplexnú ponuku pomaturitného štúdia a celoživotného vzdelávania vo Slovenskej republike, Českej republike a na celom svete. Veľtrh je zameraný na univerzitné, neuniverzitné pomaturitné štúdium a na celoživotné vzdelávanie. Cieľom veľtrhu je poskytnúť čo najviac informácií o vysokoškolskom vzdelávaní študentom a absolventom stredných škôl a celému spektru záujemcov o celoživotné vzdelávanie.
Veľtrhu Gaudeamus, ktorý sa pravidelne koná v Brne a Prahe sa doteraz pravidelne zúčastnili reprezentanti väčšiny vysokých a vyšších odborných škôl v Českej a Slovenskej republike a neustále rastúci počet zahraničných škôl.
III. ročník veľtrhu Gaudeamus® Slovakia ponúka slovenským študentom komplexné informácie o možnostiach štúdia na Slovensku, v Českej republike a na prestížnych univerzitách v zahraničí. Predpokladaná návštevnosť veľtrhu je 8 000 študentov tretích a štvrtých ročníkov stredných škôl, záujemcov o ďalšie vzdelávanie rôznych vekových kategórií, výchovných poradcov a odborníkov zo školstva. Pre každého návštevníka veľtrhu je pripravený obsiahly tlačený katalóg vystavujúcich škôl a elektronický katalóg s interaktívnym registrom študijných programov. Oba katalógy sú zahrnuté v cene vstupného. Sprievodným programom veľtrhu sú prednášky jednotlivých vystavujúcich škôl pre záujemcov o štúdium. Prednášky a semináre prebiehajú v prednáškovej sále priamo v priestoroch veľtrhu. Návštevníci na ne majú vstup zdarma.
Každý návštevník veľtrhu môže využiť zadarmo poradenský servis, ktorý mu pomôže nájsť študijný program, školu alebo fakultu.

Najčítanejšie články