Úspešná akademická aktivita medzinárodného projektu

Medzinárodný projekt z grantu Európskeho hospodárskeho spoločenstva s názvom Zvyšovanie kvality vysokoškolského štúdia formou multilaterálnej spolupráce (https://www.ukf.sk/en/project-nis) sa preniesol do druhej polovice obdobia riešenia.  Po úspešnej Letnej škole pre doktorandov vybraných študijných programov FPV UKF v Nitre sa na UKF v týždni od 23. do 27. novembra 2015 uskutočnila ďalšia aktivita projektu, určená cieľovej skupine doktorandov - Jesenná konferencia doktorandov FPV UKF v Nitre. Medzinárodný vedecký výbor konferencie pracoval v zložení: prof. RNDr. Anna Tirpáková, CSc. (UKF v Nitre), prof. Mette Andresen (Univerzita v Bergene, Nórsko), prof. Freyja Hriensdóttir (Univerzita v Reykjavíku, Island) a doc. PaedDr. Soňa Čeretková, PhD. (UKF v Nitre). Organizačne konferenciu zabezpečovali pracovníci Oddelenia štrukturálnych fondov UKF v Nitre v koordinácii s doktorandmi z Katedry matematiky FPV UKF v Nitre. S programom konferencie a anotáciami prednášok a príspevkov je možné oboznámiť sa tu: https://www.ukf.sk/en/project-nis/events-and-outcomes/autumn-conference-for-phd-students.  Rokovacím jazykom konferencie, i jazykom príspevkov, bol anglický jazyk. Na konferencii odzneli nielen hodnotné prednášky, ale i veľmi starostlivo pripravené a zodpovedne prezentované príspevky jednotlivých účastníkov z radov doktorandov FPV UKF v Nitre. Konferencia bola, v súlade s programom doktorandského štúdia, konferenciou so zahraničnou účasťou vo svetovom jazyku. Možno ju považovať za krok k splneniu akademických štandardov FPV UKF v Nitre a každý prezentujúci bude schopný začať pripravovať publikačné výstupy v anglickom jazyku.
Autor článku: doc. PaedDr. Soňa Čeretková, PhD.
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Autor fotografií: Lubo Balko