L3-banner-univerzita

Dopravné funkcie (2)

Jednou z výhod držiteľov karty ISIC sú zľavy na autobusovú, vlakovú či leteckú dopravu.
Dopravné funkcionality sú platné jeden akademický rok, v nasledujúcom akademickom roku je potrebné predĺžiť zľavy v doprave na ďalší akademický rok:
  • Autobusová doprava – platnosť zľavy je nastavená do 31. augusta príslušného akademického roka
  • Železničná doprava – platnosť zľavy je nastavená do 30. septembra príslušného akademického roka
Študenti 1. ročníka štúdia majú dopravné funkcionality dostupné automaticky, pri preberaní preukazu študenta ISIC budú informovaní o spôsobe ich aktivácie.
Študenti pokračujúcich ročníkov si potrebujú predĺžiť zľavu v doprave na preukaze študenta ISIC. Je potrebné to vykonať vždy po zápise na ďalší akademický rok.

Postup pre aktiváciu zľavy v doprave na preukaze študenta

1. Prihláste sa na www.ubian.sk alebo v aplikáci UBIAN
    1. Prihláste sa (ak nie ste zaregistrovaný, zaregistrujte sa) na www.ubian.sk, alebo si stiahnite aplikáciu Ubian.
      1. V aplikácii Ubian si po prihlásení pridajte Preukaz študenta do svojho účtu cez obrazovku Môj Ubian/Preukaz študenta.
      2. Na www.ubian.sk si pridajte svoj Preukaz študenta cez Nová karta/Mám dopravnú kartu.
    2. Po prihlásení sa zobrazia informácie o vašom Preukaze študenta:
      • Dátum platnosti študentskej aplikácie – informáciu poslala vaša škola v rámci zápisu do ďalšieho akademického roka. Informácia sa do systému môže dostať s určitým oneskorením po vašom zápise, na niektorej škole to môže trvať aj 24 hodín.
      • Vo všeobecnosti platí, že preukaz študenta platí do 30. septembra príslušného akademického roka. Študenti posledného ročníka majú platnosť do 30. júna príslušného akademického roka.
      • Text NEAKTÍVNA v stave Preukazu študenta znamená, že uvedená platnosť ešte nie je zapísaná v čipe vášho preukazu. Do čipu sa zapíše po priložení Preukazu študenta k UNITerminálu. Ak už tento údaj na kartu zapísaný je, zobrazí sa text AKTÍVNA.
      • Dátum platnosti zľavy pre autobusovú dopravu a pre železničnú dopravu.
  2. Uhraďte poplatok pre aktiváciu zľavy v doprave na preukaze študenta
    1. Systém vyhodnotí, či máte nárok na zľavu v doprave na ďalší školský rok. Ak áno, ponúkne vám možnosť zaplatiť poplatok za predĺženie zľavy v doprave na Preukaze študenta vo výške 3 eur.
    2. Poplatok uhradíte platbou bankovou kartou bezpečne cez platobnú bránu (niektoré školy majú povolené SMS platby).
    3. Po spracovaní platby sa v stave Preukazu študenta zobrazí informácia, že poplatok na zľavu v doprave na Preukaze študenta je ZAPLATENÝ, ale zatiaľ je platnosť zľavy v doprave NEAKTÍVNA (nezapísaná na karte).
    4. Dátumy platnosti zľavy v doprave – zobrazí sa dátum, do ktorého je zaplatená zľava na dopravu na vašom Preukaze študenta. Platnosť zľavy vo vlakoch a v autobusoch sa môže líšiť vzhľadom na rôzne pravidlá na použitie zľavy u týchto dopravcov.
  3. Priložte kartu k terminálu
    1. Pre zápis údajov do čipu karty priložte svoj Preukaz študenta k Univerzitnému terminálu v škole alebo v sieti verejných UNITerminálov. Do čipu sa zapíše dátum platnosti študentskej aplikácie, ako aj dátum platnosti zľavy na dopravu.
    2. Po prihlásení do portálu www.ubian.sk, alebo do aplikácie Ubian budú v informáciách o Preukaze študenta zobrazené dátumy platnosti zľavy v doprave pre ďalší akademický rok ako AKTÍVNE.

Podrobné informácie o preukaze študenta a dopravných funkciách nájdete na webových sídlach www.transcard.sk a www.isic.sk/doprava.
Bezplatná železničná doprava
Postup pre registráciu študentov na bezplatnú železničnú prepravu nájdete v článku.

Komisie Akademického senátu

Dokumenty Akademického senátu

Majetkové priznania

Rada vysokých škôl SR

Predsedníctvo RVŠ
doc. PaedDr. Gabriela Pavlovičová, PhD.

Členovia
FPV
doc. PaedDr. Janka Schlarmannová, PhD.
FSVaZ
doc. PhDr. Andrea Solgajová, PhD.
FSŠ
doc. PhDr. Ján Gallik, PhD.
FF
doc. Mgr. Dominik Repka, PhD.
PF
doc. Mgr. Pavol Brezina, PhD.