L3-banner-univerzita

ŠTUDENTI (denná a externá forma štúdia)

• Štúdium na partnerskej VŠ (v trvaní od 2 do 12 mesiacov na aktuálnom stupni štúdia) s možnosťou študenta vycestovať už od letného semestra 1. ročníka bakalárskeho štúdia.
  • Dlhodobá stáž – napr. v podnikoch, na VŠ (s platnou ECHE) alebo v iných organizáciách (v trvaní od 2 do 12 mesiacov na aktuálnom stupni štúdia) s možnosťou študenta vycestovať už od letného semestra 1. ročníka bakalárskeho štúdia.
  • Absolventská stáž – napr. v podnikoch, na VŠ alebo v iných organizáciách (v trvaní od 2 do 12 mesiacov), na ktorú sa musia študenti prihlásiť počas štúdia na UKF. Ponuka tohto typu stáže je určená len pre občanov Slovenskej republiky, ktorí sú študentmi končiacich ročníkov bakalárskeho, magisterského a doktorandského štúdia s možným termínom nástupu hneď po ukončení štúdia na UKF. Túto stáž musí čerstvý absolvent zrealizovať s návratom najneskôr do 12 mesiacov od ukončenia štúdia na VŠ.
  • Krátkodobá stáž pre študentov bakalárskeho a magisterského štúdia (v trvaní 5 – 30 dní) s povinnou virtuálnou časťou. Virtuálna časť mobility musí trvať minimálne 1 deň. Účastník má nárok na grant len za dĺžku fyzickej časti mobility.
  • Krátkodobá stáž doktorandov (v trvaní 5 – 30 dní) bez povinnej virtuálnej časti.
Mobilitu štúdium je možné zrealizovať len na vysokoškolskej inštitúcii v zahraničí, s ktorou má UKF v Nitre platnú Erasmus bilaterálnu dohodu v aktuálnom akademickom roku. V prípade mobility stáž, nie je Erasmus+ bilaterálna dohoda vyžadovaná.
Študentom odporúčame zvážiť výber destinácie na štúdium alebo stáž z pohľadu odhadovaných nákladov a výšky možného Erasmus grantu na danú krajinu.
Granty pre študentov:
Program Erasmus+ pre nasledujúce obdobie pripravil pre študentov nové finančné benefity podľa typu mobility a statusu študenta, a to: dodatočný príspevok na stáž 150 EUR/mesiac, pre študentov s nedostatkom príležitostí ďalší príspevok 250 EUR/mesiac, pri krátkodobej mobilite príspevok 100 – 150 EUR. Okrem toho študent môže dostať príspevok na zelené cestovanie 50 EUR alebo cestovné vo výške sadzby a v prípade potreby maximálne 4 dni dodatočného grantu na úhradu precestovaných dní.
Pri krátkodobej mobilite sa študentovi udelí základný grant v sume 79 EUR/deň (do 14. dňa mobility) a za 15. – 30. deň mobility má nárok na 56 EUR/deň.
PRIHLASOVANIE:
Prihlasovanie sa na mobility študentov je realizované prostredníctvom papierovej prihlášky a povinných príloh a to nasledovne:
ŠTUDENT PREDLOŽÍ:
  • prihlášku (do prihlášky uviesť študentom preferovaný e-mail, ktorý pravidelne používa),
  • životopis v slovenskom jazyku,
  • motivačný list v jazyku, v ktorom sa bude mobilita realizovať,
  • akceptačný list s podpisom a pečiatkou zahraničnej partnerskej inštitúcie, ktorá prijme študenta UKF (týka sa len mobility stáž),
  • súhlas so spracovaním osobných údajov.
Študent odovzdá takto skompletizovanú prihlášku do termínu uvedeného v úvode tejto výzvy na sekretariát dekanátu fakulty, na ktorej je zapísaný.

Komisie Akademického senátu

Dokumenty Akademického senátu

Majetkové priznania

Rada vysokých škôl SR

Predsedníctvo RVŠ
doc. PaedDr. Gabriela Pavlovičová, PhD.

Členovia
FPV
doc. PaedDr. Janka Schlarmannová, PhD.
FSVaZ
doc. PhDr. Andrea Solgajová, PhD.
FSŠ
doc. PhDr. Ján Gallik, PhD.
FF
doc. Mgr. Dominik Repka, PhD.
PF
doc. Mgr. Pavol Brezina, PhD.