L3-banner-univerzita

Doba realizácie projektu: 07/2021 – 12/2023
Pridelené finančné prostriedky: 955 503, 00 Eur
Popis projektu
Cieľom projektu je podpora internacionalizácie na UKF v Nitre a skvalitnenie služieb poskytovaných v tejto oblasti vzhľadom na rastúce počty zahraničných študentov (najmä z rusky hovoriacich krajín), ktorí študujú  na našej univerzite. Aktivity projektu sú realizované tak na úrovni fakúlt, ako aj na úrovni rektorátu.
V roku 2022 boli v rámci projektu realizované jazykové kurzy pre zamestnancov UKF v Nitre v ruskom a anglickom jazyku, ktorých sa zúčastnilo 22 zamestnancov. Zároveň boli realizované kurzy slovenského jazyka pre zahraničných študentov, ktorých sa zúčastnilo 92 študentov. Kurzy realizovalo Jazykové centrum FF UKF v Nitre v spolupráci s rektorátom UKF v Nitre.
Na úrovni Filozofickej fakulty  UKF v Nitre boli aktivity projektu zamerané najmä na priebežnú komunikáciu s rusky hovoriacimi študentami (Ukrajincami, Rusmi, Kazachmi, Bielorusmi) študujúcimi na fakulte s cieľom zabezpečiť pre nich informácie  o všetkých podstatných procesoch súvisiacich s ich príchodom a štúdiom na fakulte.
Na úrovni Fakulty prírodných vied UKF v Nitre boli aktivity zamerané na realizáciu prekladu fakultných web stránok a zvyšovanie jazykovej kompetencie zahraničných študentov prírodných vied v odbornej terminológii v slovenskom jazyku. Na fakulte bola zabezpečená podpora výskumných a publikačných výstupov v oblasti prírodných vied v medzinárodnom prostredí. Bolo podporených 11 publikácií zamestnancov a 20 časopiseckých článkov. Uskutočnilo sa  10 prednášok zahraničných odborníkov. Taktiež boli realizované 3 medzinárodné workshopy s cieľom posilnenia medzinárodnej inštitucionálnej spolupráce a tvorby spoločných študijných programov v cudzích jazykoch.
Na úrovni Pedagogickej fakulty bol zabezpečený preklad fakultných web stránok. Boli vytvorené printové informačné a propagačné materiály v jazykových mutáciách. Boli vytvorené odborné texty pre  terminologické slovníky, ktoré budú následne v roku 2023 preložené do anglického, ruského a ukrajinského jazyka.
Na úrovni Fakulty stredoeurópskych štúdií bol zosúladený študijný program Regionálny cestovný ruch s novými akreditačnými štandardmi a bola vytvorená jeho maďarská a anglická verzia. Do anglického jazyka boli preložené aj 2 doktorandské programy. Boli aktualizované fakultné a katedrové web stránky ako aj  propagačné materiály v jazykoch určené  pre potenciálnych zahraničných uchádzačov o štúdium na FSŠ.

Komisie Akademického senátu

Dokumenty Akademického senátu

Majetkové priznania

Rada vysokých škôl SR

Predsedníctvo RVŠ
doc. PaedDr. Gabriela Pavlovičová, PhD.

Členovia
FPV
doc. PaedDr. Janka Schlarmannová, PhD.
FSVaZ
doc. PhDr. Andrea Solgajová, PhD.
FSŠ
doc. PhDr. Ján Gallik, PhD.
FF
doc. Mgr. Dominik Repka, PhD.
PF
doc. Mgr. Pavol Brezina, PhD.